Українка побила світовий рекорд у метанні списа, який тримався 14 років, але посіла останнє місце

Спортсменка все одно їде з Токіо з нагородою, але в іншій дисципліні.

Українська легкоатлетка Яна Лебєдєва завершила змагання на Паралімпійських іграх-2020 у Токіо рекордним виступом у метанні списа.

Спортсменка вже здобувала медаль на цих Іграх: Лебєдєва виграла “срібло” в метанні диска, розділивши подіум з іншою українкою – Зоєю Овсій.

Також українка відібралася до вісімки фіналісток у метанні списа, проте у фаворитках там не була: змагання вона розпочинала з найнижчим особистим рекордом із учасниць – 11.83.

У фіналі з метання списа брали участь спортсменки двох класів: F53, у яких змагаються люди з порушенням роботи м’язів рук, і F54 – для атлеток із порушенням роботи м’язів живота і таких, які зазвичай не можуть тримати рівновагу в положенні сидячи.

Лебєдєва була єдиною представницею класу F53 у цьому фіналі. В підсумку вона посіла останнє – восьме – місце, проте зуміла покращити свій персональний рекорд. У четвертій спробі вона метнула спис на 11.89 метра й тим самим побила світовий рекорд у класі F53, який тримався 14 років.

Чтайте також:  Ліонель Мессі все-таки йде з "Барселони"

Позначку в 11.87 метра ніхто не міг перетнути з 2007 року, коли рекорд встановила мексиканка Естер Рівера Роблес. Українці це вдалося в 2021-му в Токіо, хоч результат і не приніс їй медалі.

Натомість нігерійка Флора Уґвунва вдруге поспіль стала паралімпійською чемпіонкою в цій дисципліні. “Срібло” з особистим рекордом узяла узбекистанка Нурхон Курбанова, а “бронзу” – четверту паралімпійську нагороду в кар’єрі – виграла китаянка Ян Лівань.

Легка атлетика. Метання списа. Жінки, клас F53-F54
Флора Уґвунва (Нігерія) – 19.39
Нурхон Курбанова (Узбекистан) – 18.38
Ян Лівань (Китай) – 17.83

8. Яна Лебєдєва (Україна) – 11.89
Хто така Яна Лєбєдєва
37-річна українська параатлетка, представниця Херсонської області.
Це перша Паралімпіада в кар’єрі Лебєдєвої.
Дворазова чемпіонка Європи (2018, 2021) у метанні диска. У 2017 та 2019 роках вигравала “срібло” чемпіонату світу в штовханні ядра та метанні диска.
Виступає в класі F53, у якому змагаються спортсменки з порушенням роботи м’язів рук.

Чтайте також:  "Я не дав нажитися на дітях і заявив у СБУ. А потім звинуватили мене". Відомий спортсмен потрапив під прес чиновників