Німеччина ще не узгодила з Україною приїзд заробітчан.

Кабінет міністрів тимчасово заборонив українцям виїжджати за кордон на заробітки

Безперешкодно поїхати можуть тільки школярі та студенти

Між трудовими відомствами Німеччини та України наразі немає так званої угоди про посередництво, яка б дозволила німецьким роботодавцям винаймати українських працівників для збору урожаю на тлі обмежень, пов’язаних з пандемією COVID-19 у світі. Про це у Федеральному агентстві праці заявили у відповідь на запит DW.

Єдиною категорією сезонних працівників з України, яка навіть під час обмежень через коронавірус може брати участь у роботах зі збору врожаїв у Німеччині, є школярі та студенти, які приїжджають працювати під час канікул. Як зазначають в агентстві, у цьому випадку укладання угоди про посередництво не потрібне.

У відомстві додають, що у такому випадку сільськогосподарські підприємства самостійно шукають відповідних працівників за кордоном. Забезпечують отримання ними необхідних дозволів та організовують їхній приїзд на заробітки. Тому агентство не може надати інформацію про те, чи будуть німецькі підприємці залучати для збору врожаїв українських сезонних працівників з числа студентів та школярів найближчим часом.

Чтайте також:  В Німеччині невідомий напав на дитину через українську мову

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції розпочав перемовини з країнами Європи щодо запрошення українських робітників на сезонні роботи.

Раніше Кабінет міністрів тимчасово заборонив українцям виїжджати за кордон з метою роботи. Зберігши можливість залишити країну через наземні пункти пропуску тільки для відвідування родичів, котрі проживають у країнах Європейського Союзу.