Китай не допускає експертів ВООЗ до розслідування щодо походження коронавірусу

З’ясувати природу вірусу дуже важливо, щоб уникнути повторення ситуації в майбутньому

 

Китай почав розслідувати причини виникнення коронавірусу COVID-19 в місті Ухань, однак представників Всесвітньої організації охорони здоров’я до участі не запросили. Про це телеканалу Sky News розповів представник ВООЗ в Китаї Годен Галеа.

«Ми знаємо, що почалося національне розслідування, але на даному етапі нас не запросили приєднатися. […] ВООЗ звертається із запитами до комісії з охорони здоров’я і влади», – розповів він.

Представник організації підкреслив, що з’ясувати природу нового вірусу дуже важливо, щоб уникнути повторення ситуації в майбутньому. За його словами, необхідно ретельно проаналізувати можливість передачі вірусу від тварини до людини.

Галеа зазначив, що не бачить ніяких об’єктивних причин не допускати організацію до розслідування, оскільки її фахівці не сумніваються в природному походженні вірусу.

Чтайте також:  Примара Третьої світової: Байден не воюватиме за Україну, але каже, що відправить війська, якщо Китай нападе на Тайвань

Галеа додав, що ВООЗ продовжить направляти запити в комісію з охорони здоров’я КНР і до китайської влади.

«ВООЗ хотіла б співпрацювати з зарубіжними партнерами і на запрошення китайської влади взяти участь у розслідуванні тваринного походження [коронавірусу]», – заявив інший офіційний представник ВООЗ Тарік Язаревич.

Раніше висловлювалися версії, що коронавірус створили в китайській лабораторії: президент США Дональд Трамп заявив, що у нього є дані про штучне походження COVID-19, проте в ВООЗ такий варіант вважають малоймовірним.

Тим часом посол КНР в Австралії Чен Цзінь попередив австралійську владу, що спроби домагатися такого розслідування можуть призвести до бойкоту Китаєм австралійської продукції і до відмови китайських туристів і студентів їздити в цю країну.