Безвізу кінець? Євросоюз хоче ввести “Covid-паспорт” для туристів та заробітчан

Ініціатива Євросоюзу запровадити так званий “Covid-паспорт”, в якому буде довідка про відсутність зараження коронавірусом, не має ускладнити безвізовий режим для українців до країн ЄС.

Про це заявив віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко.

“ЄС дійсно обговорює це питання, тому що один з членів ЄС його підняв. І навіть не один. Є рекомендація ВООЗ, яка не рекомендує вдаватися до таких дій. На сьогоднішній день уряд розділяє те, що рекомендує ВООЗ.

Тому що можна отримати “паспорт”, а завтра десь у тролейбусі дорогою додому підхопити вірус. Більше того, ситуація ускладнюється тим, що фіксуються випадки повторного зараження коронавірусом, зокрема, в Китаї. Тому, наскільки такі заходи ефективні – це важливе питання, на яке, я впевнений, ні в Греції, ні в ЄС немає відповіді”, – заявив дипломат.

Чтайте також:  Карантин у світі: до чого закликають у ВООЗ та як країни Європи продовжують боротьбу з COVID-19.

Крім того, Пристайко спрогнозував, яке буде прийнято політичне рішення на тлі паніки та націоналістичних вимог.

“Я думаю, що це може бути щось на зразок медичних страховок, наявність яких вимагається від кожного туриста, який слідує в європейську або будь-яку іншу країну. Так само і з Україною, до речі. Багато тропічних країн, наприклад, вимагають від тих, хто в’їжджає показати список щеплень. Думаю, щось близько до цього в остаточному документі ЄС і буде. Але я точно не припускаю, що безвіз з Україною буде якимось чином ускладнений”, – зазначив він.