“На кону – життя людей”: США прогнозують дефіцит газу в Європі цієї зими

США занепокоєні через загрозу енергетичній безпеці Європи, яка може потрапити у газову залежність від Росії вже цієї зими.

РФ недопостачає газ, порівняно зі своїми звичайними поставками, пише Financial Times. Це уже призвело до найвищих в історії цін.

“Якщо зима буде справді холодною, до січня-лютого у Європи можуть закінчитися запаси газу. Це те, що мене турбує. Мова вже не про геополітику. На кону – життя людей”, – заявив головний радник президента США Джо Байдена з енергетичної безпеки Еймос Гокстейн.

У Москві відкидають звинувачення у причетності до завищених цін на газ у Європі. Там заявляють, що до зростання цін призвели рішення Єврокомісії, які наполягали на ринковому ціноутворенні.

Російський газовий монополіст Газпром заявив про завершення будівництва трубопроводу “Північний потік-2”. Розпочати подачу природного газу планують з наступного місяця. Акції Газпрому на новині про завершення будівництва зросли майже на 1,2%.

Чтайте також:  Уряд Німеччини заявив про підтримку «Північного потоку-2»

США виступали проти проєкту, називаючи газопровід загрозою енергетичній безпеці Європи. Росія заперечує ці звинувачення і називає “Північний потік-2” виключно комерційним проєктом.