Від Зеленського вимагають забрати Києво-Печерську лавру в Москви, петиція вже зібрала необхідні підписи

Президент розгляне петицію про передачу Києво-Печерської лаври ПЦУ.

Електронна петиція з вимогою передати управління монастирем, храмами і територією Києво-Печерської лаври від Української православної церкви (Московського патріархату) Православній церкві України зібрала необхідні для її розгляду президентом Володимиром Зеленським 25 тисяч підписів.

Як небезпідставно стверджує автор петиції, “Києво-Печерська лавра тисячу років є однією з найбільших святинь українського народу”.

В петиції викладається позиція, згідно з якою саме ПЦУ має найбільшу легітимність в Україні. “Православна церква України (ПЦУ) — автокефальна православна церква на території України, п’ятнадцята в диптиху. Константинопольська церква вважає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії. ПЦУ утворилася внаслідок об’єднання трьох українських православних церков: УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП.

Цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія яка визнана православним світом автокефальною православна церквою на території України.

Чтайте також:  А чи варто? Експерти розповіли, як довго можна зберігати заморожені продукти

Своєю чергою, Українська православна церква Московського патріархату не є автокефальною православна церквою на території України.

Враховуючи вказане вище, використання Києво-Печерської лаври Українською православною церквою Московського патріархату повинне бути припинене шляхом розірвання договору оренди та передане Православній церкві України (ПЦУ)”, – йде мова в петиції.