“Карантин можна тримати вічно!”: У МОЗ зробили термінову заяву. “Поки не буде вакцини”

Карантин до повного останнього вилікуваного пацієнта неможливий, заявив головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“Поки не буде вакцини, поки не буде специфічного лікування, карантин можна тримати вічно. Тому наше основне завдання – знайти баланс між протиепідемічними заходами і забезпеченням здоров’я громадян України та економічними питаннями. Ось коли ми знайдемо цю золоту серединку, ми запустимо і нашу систему охорони здоров’я, і бізнес, і економіку, для того щоб країна могла жити далі. Але, як зазвичай, при певних умовах“, – підкреслив він в інтерв’ю Currenttime.tv.

Він уточнив, що 50 днів карантину в Україні показують, що країна вийшла на певне плато, при цьому не було допущено ні спалаху, ні пікового навантаження.

Тому рішення про те, що ми можемо потихеньку вводити сфери економіки, буде базуватися на тому, що кількість ліжок в наших лікарнях повинно відповідати появі нових випадків хвороби. Нам буде де лікувати і як надавати медичну допомогу“, – пояснив головний санлікар.

Чтайте також:  У відносинах України й Угорщини треба прибрати подразник – Кулеба

Ляшко уточнив, що це не нова позиція України, а позиція Всесвітньої організації охорони здоров’я.

“Вона говорить, що карантин зменшувати можна тоді, коли ми беремо контроль над інфекцією – тобто ми виконуємо тестування – і є можливість у системи охорони здоров’я надавати медичні послуги в лікарнях”, – додав заступник міністра охорони здоров’я.