Поліція розслідує напад на ромів у Києві, шукає потерпілих

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом публікації в мережі Інтернет щодо неправомірних дій відносно ромів на вулиці Саперно-Слобідській.

Деталі: У поліції зазначили, що виявили публікацію під час моніторингу мережі Інтернет.

Правоохоронці вже поспілкувалися з автором публікації та отримали відповідні свідчення. Зараз поліцейські встановлюють самих потерпілих. До цієї роботи долучилися й автор публікації та волонтери.

На підставі зібраних даних слідчим відділом Голосіївського управління поліції розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками, що поєднано з насильством) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Чтайте також:  У Житомирі чоловік, тікаючи від поліції, двічі вистрілив сам у себе

Зазначається, що зусилля правоохоронців направлені на встановлення осіб, причетних до скоєння даного правопорушення та розшуку потерпілих.

Поліція просить свідків інциденту та тих, хто володіє будь-якою корисною для слідства інформацією, звернутися до Голосіївського управління поліції для надання свідчень або телефонувати на спецлінію 102.

Що передувало: Раніше волонтерка Віта Зіневич повідомила, що вранці 29 квітня у Голосіївському районі столиці спалили намет ромів, а самих представників ромської спільноти побили.