Міг просто стати “зручною мішенню”: друзі озвучили свою версію вбивства КДБістами програміста в Мінську

Після скандального вбивства в Мінську IT-менеджера компанії Epam Systems Андрія Зельцера знайомі програміста припустили: увагу силовиків до чоловіка було викликано його підтримкою протестів. Зокрема, Зельцер ділився зображеннями БЧБ-прапорів у соцмережах.

Про свої здогади друзі 31-річного мінчанина розповіли “Русской службе ВВС”. Нагадаємо, що чоловіка 28 вересня у власній оселі застрелили співробітники КДБ. Оперативники відзвітували, що проводили “відпрацювання адрес, за якими могли перебувати особи, причетні до терористичної діяльності”. Зельцера назвали “особливо небезпечним злочинцем” і звинуватили в убивстві одного із силовиків під час перестрілки в квартирі.

Близька подруга та колега айтішника Аля Ілюкевич повідомила, що Зельцер був доброю і спокійною людиною, завжди приходив на допомогу. Ще в підлітковому віці він добре розбирався в комп’ютерах.

“Якщо він терорист, то і я терористка”, – заявила подруга вбитого. Жінка вважає, що Зельцер просто попався “за БЧБ-стяг” і став випадковою жертвою режиму.

Чтайте також:  Вибори у Білорусі: ОМОН заставляв виборчу комісію підписати “правильний” протокол

Ілюкевич познайомилася з чоловіком, коли їм було по 14 років. “Ми жили в одному будинку й давно знали про існування одне одного заочно. Його батько – інвалід, і в нього гараж спеціальний перед будинком був”, – згадала вона.

з дружиною програміста Марією Ілюкевич бачилася кілька разів, збиралися вони і з нагоди народження сина. Зараз дитині Зельцера близько 10 років.

Ілюкевич розповіла, що її друг уже в 22 роки хотів стати татом. “Для мене це було знаком якості людини, що може взяти на себе відповідальність у такому ранньому віці”, – зазначила вона.

Коли в Білорусі спалахнули масові протести, айтішник сподівався на зміни й підтримував опозиційні сили.

У цей період він публічно ділився БЧБ-символікою. “Але сказати, щоб він був радикальним, використовував силу – ні, такого не було”, – впевнена подруга.

Чтайте також:  Обрання запобіжного заходу Петру Порошенку: онлайн-трансляція

В одному з постів в Instagram (був опублікований 16 серпня-2020) мінчанин закликав людей об’єднуватися та “йти до кінця”.

“Кожна особа, у якої є в телефоні фотографія з біло-червоно-білим атрибутом – потенційний терорист, тому що вона не схожа на тих, хто представляє владу. Зараз приходять навіть до того, хто робить репост. Приходять і громлять його квартиру”, – заявила Ілюкевич.

Інша співрозмовниця видання, яка була колегою убитого, вказала на те, що влада раніше звинувачувала главу компанії Epam Systems Аркадія Дробкіна (проживає в США) у фінансуванні протестів.

На думку анонімної співрозмовниці, до Зельцера могли прийти з обшуком саме через місце роботи.

“З огляду на нападки на Epam, він міг просто стати “зручною мішенню”, щоб роздути скандал”, – припустила вона.