Не мали права. Степанов різко розкритикував мерів міст, дісталося усім. Рішення суто політичне

Очільник міністерства охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що мери міст, які заявили про пом’якшення карантину до рішення уряду, порушили закон.

Як він зазначив під час брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусу, згідно з законом “Про інфекційні хвороби”, право на це має лише Кабінет міністрів України.

“Це як мінімум порушення закону, оскільки в органів місцевого самоврядування немає таких повноважень”, – сказав глава МОЗ.

Він зазвав заяви мерів міст суто політичними, оскільки, за його словами, за рекомендаціями до відомства вони не зверталися.

Міністр нагадав, що з 11 травня МОЗ рекомендуватиме Кабміну поступове послаблення карантину в Україні. Він зазначив, шо таке рішення не грунтується на умовному баченні ситуаціями чиновниками. Для того, щоб виходити з такими ініціативами, МОЗ консультується з вірусологами та епідеміологами та зважає на міжнародну практику.

Чтайте також:  “Карантин вбиває”. У центрі Києва протестують підприємці – рух заблоковано

“На основі порад від фахівців, як саме ми можемо виходити з карантину, ми вже робимо пропозиції. Також до уваги береться кількість захворювань, як розвивається перебіг хвороби. Саме такий спосіб правильний, оскільки йдеться про життя українців”, – наголосив Степанов.

Нагадаємо, в Україні розгорівся скандал через те, що Черкаська міськрада ухвалила рішення з 30 квітня вийти з карантину та відкрити роботу об’єктів торгівлі та сфери послуг. Фото відповідного рішення опублікували в мережі.