Не пустять у транспорт і можуть відсторонити від роботи: з 21 жовтня нові правила

Невакциновані жителі Київської області з 21 жовтня не зможуть користуватись громадським транспортом, а працівників низки закладів можуть відсторонити від роботи без збереження зарплати.
Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомляє Київська обласна державна адміністрація.

Як інформує КОДА, водії, члени екіпажу та пасажири повинні будуть мати один із вказаних документів:

документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; для регіонів «жовтого» рівня – документ, що підтверджує отримання хоча б однієї дози дводозної вакцини;
міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях,
негативний результат тестування методом ПЛР або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатку порталу “Дія”;
негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрестест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Чтайте також:  У Приватбанку масово відхиляють платежі, введено нові обмеження для українців: Тепер потрібно

“Ці обмеження набудуть чинності з 21 жовтня. Проте вони не будуть стосуватись неповнолітніх пасажирів”, – зазначили в КОДА.

Також у Київській області працівників низки закладів можуть відсторонити від роботи без збереження зарплати, якщо вони не вакцинуються від COVID-19.

“Якщо за місяць вони щеплення не зроблять, їх будуть вимушені відсторонити від роботи без збереження заробітної плати на період карантину”, – наголосили в КОДА.

Обов’язковій вакцинації підлягають: працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, місцевих адміністрацій та їх структурних підрозділів; закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної, середньої, у тому числі спеціальної, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Діти до 18 років зможуть користуватись громадським транспортом у поїздках між регіонами без пред’явлення негативних тестів на COVID-19 та сертифікатів чи міжнародних свідоцтв про щеплення.

Чтайте також:  У Києві замерз на смерть двірник-іноземець: ЗМІ дізналися подробиці

Для дітей віком від 12 років залишається обов’язкове правило використовувати захисні маски під час перебування у громадських місцях, зокрема транспорті.

Як повідомляв Укрінформ, 12 жовтня у КОДА заявили, що у Київській області працівників низки закладів можуть відсторонити від роботи без збереження зарплати, якщо вони не вакцинуються від COVID-19.