У МОЗ розповіли, чи можуть комарі передавати коронавірус

Респіраторний вірус не може передаватися через укус

В офіційному Телеграм-каналі Міністерства охорони здоровʼя України повідомили, що останнім часом зʼявляється надто багато чуток і фейкових новин, пов’язаних із коронавірусом.

Одна з з таких чуток, яка останнім часом шириться в мережі – що комарі можуть передавати коронавірус від однієї людини до іншої через укус.

У МОЗ спростували цю інформацію.

«Коронавірус – це респіраторний вірус, він передається повітряно-крапельним шляхом, тобто внаслідок вдихання крапель, що виділяються з дихальних шляхів хворого, наприклад, при кашлі або чханні, а також крапель слини або виділень з носа», – пояснили в міністерстві.

При цьому експерти нагадують, що найбільш надійний спосіб захиститися від інфекції – триматися на відстані мінімум 2 метри від людей з кашлем або підвищеною температурою, а також дотримуватися правил гігієни рук та респіраторної гігієни.

Чтайте також:  Страховики змінюють свої умови страхування для персоналу. Що вам варто знати про страхування від коронавірусу

Нагадаємо, експерт пояснив, що носіння маски знижує ризик зараження коронавірусом до 70%, а якщо обоє контактуючих людей в масках – ризик зараження зменшується до 1,5%.