Офіс генпрокурора планує розпочати процедуру екстрадиції Януковича

Заочний арешт дозволяє почати процедуру екстрадиції президента-утікача

Заочне обрання запобіжного заходу президенту-утікачу Віктору Януковичу дозволяє Офісу генерального прокурора почати процедуру його екстрадиції.

Як повідомляє Офіс генпрокурора, Печерський районний суд м. Києва 4 травня 2020 року обрав колишньому президенту України Віктору Януковичу запобіжний захід у виді тримання під вартою у кримінальному провадженні від 07 листопада 2017 року за фактом захоплення державної влади (ч. 1 ст. 109 КК України).

«У вказаному кримінальному провадженні розслідуються обставини захоплення В. Януковичем в період вересня – жовтня 2010 року державної влади шляхом вчинення дій, спрямованих на незаконне збільшення обсягу його владних повноважень, як Президента України. Зокрема ці владні повноваження відносилися до повноважень законодавчої та виконавчої влади, унаслідок повернення в неконституційний спосіб дії Конституції України від 28 червня 1996 року, до якої Законом України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року №2222-IV були внесені зміни», – йдеться у повідомленні.

Чтайте також:  "Встали та пішли": в приватному пологовому будинку Києва залишили дитину

Також у повідомленні наголошується, що ««вказане рішення суду надає право стороні обвинувачення розпочати стосовно В. Януковича процедуру екстрадиції. Також прокурори звертатимуться до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia (заочно – ред.))», – зазанчається в заяві Офісу генпрокурора.