Чехія відкриває кордони для заробітчан

Поки уряд України намагається захистити інтереси українських працівників у Європі, влада Чехії дозволила з 11 травня в’їзд до Республіки сезонним робітникам з країн, які не входять до Євросоюзу. Про це повідомляє Чеське радіо.

Що вимагають. Сезонні робітники при в’їзді до Чехії будуть зобов’язані пред’являти поліцейським, які здійснюють в період чинного в Республіці режиму надзвичайної ситуації охорону національних кордонів, довідки про негативні результати аналізів на коронавірус.

Сільське господарство країни відчуває гостру нестачу робочих рук. Йдеться як мінімум про три тисячі працівників, яким не потрібна спеціальна кваліфікація.

В’їзд іноземцям до Чехії, крім тих, які мають в країні постійне або тимчасове місце проживання, був тимчасово закритий з середини березня. Уряд дозволив громадянам зарубіжних держав, у яких під час дії режиму надзвичайної ситуації закінчився термін дії візи, перебувати в Республіці без його продовження до 17 липня.

Чтайте також:  У Чехії взяли під варту трьох найманців, які воювали на боці бойовиків на Донбас

З 11 травня чеська влада також дозволила відновити міжнародне залізничне та автобусне сполучення. Очікується, що в першу чергу воно буде відновлено з містами Австрії та Німеччини, а потім і з населеними пунктами інших країн Європи.

Уряд розглядає плани відкриття міжнародних аеропортів у Чехії. В обмеженому режимі поки що діє лише повітряна гавань Праги. До столиці здійснюються регулярні рейси з Мінська, Амстердама і Софії.

З початку березня в Чехії, населення якої становить близько 10,6 млн осіб, було виявлено 7799 випадків зараження коронавірусом. Померла 251 людина, вилікувалися 3786. У Чехії з 12 березня діє режим надзвичайної ситуації.