В Україні рекордна кількість викликів “швидких”: “телефонне хуліганство” порушникам тепер належить штраф від 850 до 3400 гривень

У МОЗ зробили важливу заяву. В Україні фіксують рекордну кількість звернень громадян до “швидкої допомоги” – понад 55 тисяч викликів на добу. При цьому зазначається, що серед таких дзвінків чимало випадків, коли пацієнти спеціально називають симптоми при COVID-19 для госпіталізації, або їх приховують.

Про це 29 жовтня передали в МОЗ України на сторінці в Facebook.

Так, за інформацією з диспетчерських екстреної медичної допомоги, випадки, коли громадяни називають “потрібні” коронавірусні симптоми для виїзду бригади медиків, почастішали.

“Зокрема, українці говорять про дихальну недостатність, низьку сатурацію, болі в серці. Після того як бригада приїжджає за викликом, з’ясовується, що таких симптомів немає”, – йдеться в публікації.

Бувають і випадки, коли пацієнти в розмові з диспетчером приховують хворобу COVID-19 і називають зовсім інші симптоми.

“Відповідно, на такі виклики приїжджають бригади без захисних костюмів. Ризик інфікуватися для медиків – зростає ще більше”, – обурюються у відомстві.

Чтайте також:  “Всім на нас наплювати” Медсестра терміново звернулася до влади, неможливо прожити: “Нищать медицину”

У МОЗ констатували, що в останні дні кількість викликів “швидкої” сягнула історичних максимумів та вже перетнула позначку у 55 тисяч викликів за добу.

У цьому контексті в міністерстві нагадали про відповідальність за хибний виклик бригади екстреної медичної допомоги. Йдеться про штраф від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850-3400 гривень.

“МОЗ закликає кожного українця подумати перед тим, як без причин викликати “швидку”, адже, коли медики їдуть до пацієнта з помилковими симптомами – допомоги може не дочекатися той, хто дійсно цього потребує”, – йдеться в повідомленні.

Щодо необхідності госпіталізації громадянам рекомендують в першу чергу зв’язуватися зі своїм сімейним лікарем, який повинен надати консультацію і визначити, чи достатньо для пацієнта амбулаторного лікування.

Нагадаємо, у 2021 році в Україні змінили правила виклику “швидкої” – алгоритми диспетчеризації розділили на 4 категорії викликів: критичний, терміновий, невідкладний та непрофільний.

Чтайте також:  Дівчину, яку збила маршрутка у Львові, суд оштрафував за порушення ПДР

Додамо, що з квітня цього року в Україні почали діяти нові штрафи за свідомо неправдивий виклик “швидкої допомоги”, поліції чи аварійних служб – за таке “телефонне хуліганство” порушникам тепер належить штраф від 850 до 3400 гривень. А за повторне протягом року таке саме порушення суми збільшаться – від 3400 до 5100 гривень.