“Інший бік карантину”: вчені попереджають про спалах туберкульозу, яким можуть заразитися понад мільйон людей

Очільниця глобального партнерства з боротьби з туберкульозом Люсіка Дітіу заявила, що її “лякають” дослідження, які показали, що мільйони людей заразятся цією хворобою через карантин пов’язаний з коронавірусом.

Як інформує “ТСН” з посиланням на повідомлення “Guardian”, прогнозується, що до 2025 року туберкульоз вразить ще 6,3 мільйона людей, і очікується, що ще 1,4 мільйона осіб помруть, оскільки випадки захворювання не діагностуються і не лікуються під час локалізації. Це відкине назад зусилля з боротьби проти туберкульозу на п’ять-вісім років.

“Той факт, що ми повернулися до показників 2013 року, і у нас так багато людей помирає, це для мене неприпустимо”, – сказала Люсіка Дітіу. – “Я обурена тим, що просто ми не можемо контролювати те, що робимо… і забуваючи про існуючі програми, ми втратимо багато життів”.

Чтайте також:  «Опитування Зеленського» профінансують меценати – нардеп

Станом на зараз не існує вакцини проти туберкульозу для дорослих, тільки одна для дітей.

“У нас є дві або три потенційних вакцини в процесі розробки. Нам потрібно близько півмільярда (прим. людей), щоб отримати вакцину до 2027 року, а захворювання, якому 120 днів… і в розробці 100 потенційних. Тому я думаю, що цей світ дійсно зіпсований”, – сказала вона.

Туберкульоз вбиває 1,5 мільйона осіб на рік, більше, ніж будь-яке інше інфекційне захворювання.

В останні кілька років спостерігалося неухильне зниження числа випадків захворювання в результаті розширення послуг з лікування захворювання і запобігання його поширенню.

П’ять років тому світові лідери зобов’язалися покласти край епідемії туберкульозу до 2030 року. На зустрічі високого рівня в 2018 році вони пообіцяли розширити свої заходи, включаючи подвоєння фінансування до 2022 року.

Чтайте також:  «Укрзалізниця» планує відремонтувати двоповерхові потяги Skoda