На них із заздрістю дивляться сусіди. У Черкасах будинок взявся сортувати сміття, а на зароблені гроші наводять лад у своєму дворі. Сортувати непотріб мешканців навчила сусідка – дівчина з інвалідністю. Вона проводила тренінги, як правильно сортувати тверді відходи і що не слід викидати з органіки. Огризки та лушпайки тут теж складають в окремі відро. Навіщо – дивіться далі.
25-річна Анна неодноразово з’являлася на телеканалах після того, як пройшла онлайн-навчання, написала екологічний проєкт і стала вчити своїх сусідів сортувати сміття.
Будинок, у якому живе дівчина, зводився для родин з дітьми з інвалідністю. Тут широкі коридори, є пологі пандуси та відсутні пороги. Більшість сусідів, несподівано з’ясувала для себе Анна, готові сортувати сміття.
“Лише поставили контейнер для батарейок. Почали питати, коли буде контейнер для лампочок”, – розповідає черкащанка.
Згодом двором стали перебирати макулатуру, скло та пластик, а Анна проводила цілі практикуми, на яких вчила, що тара має бути чистою і її бажано сплющити.
Нині жителі цілим будинком назбирують близько 70 кілограмів пластику і заробляють близько 2 тисяч гривень на рік. Кошти за сміття витрачають на облаштування свого подвір’я. Воно тут взірцево-показове: з доглянутими алейками та новенькими лавочками.
Під парканом стоїть бак – для усього непотребу. Раніше їх було два, однак після сортування будинком стали викидати вдвічі менше мотлоху.
Тим часом в Анни ще більші плани – вона хоче, аби й інші ОСББ долучилися до сортування. А поки, окрім твердих відходів, Анна з сусідами стала сортувати ще й органіку, яку щодня носять на сусідню мініферму, де на неї чекають коні та кози. Детальніше дивіться у сюжеті ТСН: