Лише 13 країн у світі здатні самотужки виробляти набої.
Україна починає випускати власні набої. Вперше за роки Незалежності українські конструктори розробили з “нуля” гранату для автоматичного та підствольного гранатометів. Набій уже починають випускати на військовому заводі у Шостці.За кілька місяців його планують відправити у військо. Чому це так важливо для армії, – йшлося в сюжеті ТСН.19:30 1 листопада.
Унікальні і вкрай секретні кадри до сьогоднішнього дня – це випробування нового, повністю українського набою. Гранату для автоматичного гранатомета вистріляють на різні відстані — і вона впевнено знищує цілі.
Гендиректор конструкторського бюро “Вектор” Віталій Жуков називає подію історичною. Порахував, лише 12 країн у світі здатні самотужки виробляти набої. І от сьогодні вже можна голосно сказати, з”явилася ще одна – Україна. На запитання? чи не гірші ці гранати за старі радянські, переконує – кращі. І демонструє ще одні кадри з випробувань. Ящики з набоями нещадно трусять і навіть кидають з висоти, а це вже стріляють на близьку відстань – 10 метрів і граната не вибухає. Це зробили навмисно, каже він, щоб набій не травмував самого стрільця.
Набій розробляли майже два роки, зауважує гендиректор “Укроборонпрому” Юрій Гусєв. І зауважує — ці гранати останніми роками Україна закуповувала закордоном. Сьогодні про це вже можна сказати відкрито, бо дефіциту більше нема, за кілька місяців нові набої українського виробництва поїдуть на фронт.
Підствольні гранатомети – не надто прицільна, але ефективна зброя. Стріляти з неї можна і з шанців, летить не надто далеко, але здатна зірвати атаку ворога.
Гранати для станкових гранатометів потужніші, летять до 2 кілометрів і ними уже можна нормально знищувати ворожі цілі. Ще одна особливість українського набою — під час рикошету чи потрапляння у м”який сніг він все одно вибухне, спрацює система самоліквідації – так надійніше. Вироблятимуть нові набої на “Шосткинському заводі “Імпульс!. Слідом за гранатами, там планують налагодити випуск й інших набоїв, але про це обіцяють розповісти трохи згодом – хай для ворога це стане неприємною несподіванкою.