Литва вимагає в ЄС ввести санкції проти Білорусі й Росії за будівництво Білоруської АЕС

Депутати пропонують не допускати в країну електроенергію, вироблену на атомній станції

Парламент Литви закликав уряд країни негайно вжити заходів, щоб не допустити потрапляння електроенергії з Білорусі на литовський ринок. Депутати схвалили резолюцію «Про енергетичну незалежність і загрозу, що створюється Білоруською атомною електростанцією» (БілАЕС), будівництво якої веде російська держкорпорація «Росатом», передає Deutsche Welle.

Крім того, Сейм вимагає від ЄС ввести юридично зобов’язуючі заходи щодо Москви і Мінська. У прийнятій резолюції міститься заклик до Євросоюзу «прийняти юридично зобов’язуюче рішення щодо загрози, яку становить для населення ЄС Островецька АЕС, і вжити відповідних заходів щодо Білорусі та Росії».

Законопроектом пропонується обмежити поставки електроенергії з Білорусі до Литви ще до введення БілАЕС в дію.

Литовські парламентарії рекомендували владі «добиватися введення санкцій» від союзників Литви, зокрема, проти компанії-будівельника Островецької АЕС.

Чтайте також:  “Впав одразу після зльоту”: У моторошній авіакатастрофі розбився літак з медиками. Летіли до хворих коронавірусом

«Резолюція Сейму закликає уряд використовувати всі політичні і дипломатичні засоби для отримання підтримки Євросоюзу, країн-членів ЄС і НАТО, України, інших країн регіону і всього міжнародного співтовариства в усуненні загрози, створюваної Островецькою АЕС», – підкреслюється в документі.

Білоруську АЕС будують за 50 км від столиці Литви Вільнюса за російським проектом «ВВЕР-1200». АЕС буде складатися з двох енергоблоків. Пуск першого спочатку був запланований на кінець 2019 року, другого – на 2020 рік. Генпідрядником будівництва АЕС є «Атомстройекспорт» (структура «Росатома»). Будівництво ведеться в партнерстві з МАГАТЕ і Європейською групою з регулювання ядерної безпеки.