Спадкоємець Samsung вибачився за помилки і пообіцяв не передавати компанію дітям

Керівник південнокорейської компанії знову може потрапити за грати за корупцію

Віце-президент Samsung Group Лі Чже Єн, який фактично є главою компанії і одним із найбагатших бізнесменів Південної Кореї, заявив, що не стане передавати компанію в управління своїм дітям, повідомляє Forbes. Про це спадкоємець найбільшої компанії Південної Кореї оголосив на спеціальному брифінгу.

Лі Чже Єн особисто вибачився за свою роль і роль компанії в корупційній справі колишньої президентки країни Пак Кин Хе, засудженої до 32 роки ув’язнення. Віце-президент Samsung був одним з фігурантів справи. Його самого засудили на п’ять років ув’язнення за п’ятьма пунктами звинувачення, в тому числі корупції, розтраті, приховуванні активів за кордоном і лжесвідченні.

За версією слідства, Лі Чже Єн санкціонував переведення на рахунки фондів подруги екс-президентки Цой Сун Сіль $38 млн, з метою добитися підтримки двох філіалів Samsung. Глава компанії розраховував на підтримку уряду в отриманні контролю над Samsung Group в разі смерті його батька – найбагатшого бізнесмена Південної Кореї Лі Кун Хі, стверджувало звинувачення. Лі Кун Хі з травня 2014 року перебуває в комі після перенесеного інфаркту, тож компанією фактично керує син.

Чтайте також:  П'ять головних помилок чоловіків у стосунках: психолог дав поради

У 2019 м Лі Чже Єна випустили з в’язниці: тюремне ув’язнення було замінено на умовний термін, а справу направили на перегляд. Суддя стверджує, що як хабар також слід розцінювати трьох коней вартістю $2,8 млн, яких корпорація подарувала доньці скандальної Цой Сун Сіль. Тепер Лі Чже Єну знову загрожує в’язниця.

У виступі 6 травня глава Samsung визнав порушення в минулому і пообіцяв не допускати злочинів в майбутньому. Його заява, що він не стане передавати компанію дітям, означає, що найбільша компанія Південної Кореї не перейде під управління молодшому поколінню.

«Ми відомі нашими передовими технологіями і продуктами, але громадська думка про Samsung все ще критична. Це все через наші помилки. Це моя вина, і я приношу свої щирі вибачення», – сказав Лі Чже Єн.

Чтайте також:  Ексголову Верховного суду Князєва “здав” кум і друг дитинства

«Я даю слово, що з цього моменту не буде протиріч щодо успадкування. Не буде ніяких порушень закону. Моєю єдиною метою буде підвищення корпоративної цінності Samsung», – заявив він.

Хоча Лі Чже Єн зберіг пост віце-президента компанії, фактичне управління компанією взяла на себе рада директорів.