У Києві померла 76-річна українська поетеса Світлана Йовенко. Жінки не стало в лікарні через ускладнення COVID-19 вранці в неділю, 7 листопада.
Як повідомила у Facebook Любов Голота, письменниця перебувала у “коронавірусному” реанімаційному відділенні Міської клінічної лікарні Києва №10. У жінки залишилися дочка Іванна та онука Софія.
Колега Йовенко зазначила, що поетеса зробила надзвичайно багато на українській літературній ниві.
“Величезний жаль переймає за цією красивою, життєлюбною людиною, за її усмішкою, голосом, прикметливим голубооким поглядом, вечірніми дзвінками, постійним вглибанням у літературні та суспільні події… Її знали і любили університетські друзі, вірні читачі, чорнобильці”, – написала Голота.
Письменниця розповіла, що Йовенко дебютувала в літературі в 16 років. Після цього її ім’я завжди було на слуху в любителів поезії. Вона є авторкою багатьох збірників лірики, прозових книжок, літературних есе та статей, спогадів.
“Її лірика позначена експресивністю, у більшості творів драматургію почуттів передано синтаксично неповторними побудовами, органічними для живого, не метафоричного, мовлення”, – сказано про стиль Йовенко в “Енциклопедії сучасної України”.
Українка раніше говорила, що вона почала писати, щоб довести батькам: вона на щось здатна. Цікаво, що мама Йовенко – Цовбун Марія Пилипівна – в юності також складала вірші.
Світлана Андріївна Йовенко народилася 20 вересня 1945 року в Києві.
Із червоним дипломом закінчила філологічний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка та аспірантуру при кафедрі слов’янської філології.
Вона була поетесою та прозаїком, публіцисткою та перекладачкою, Заслуженою працівницею культури України. У 2010 році стала лауреаткою премії ім. Леоніда Вишеславського “Планета поета”.
Йовенко працювала завідувачкою відділу поезії та критики журналу “Вітчизна”.
Серед її творів: “Жінка у зоні”, “Самаритянка”, “Рем Багаутдин: у пошуках свободи” (у співавторстві), збірки “Любов під іншим місяцем”, “Бузок у січні”, “Віч-на-віч”, “Обличчя справжня мить” та ін..