День матері: коли буде і традиції свята

День матері – найсвітліше і добре свято не тільки в сучасній Україні, а й в усьому світі. У нашій країні є інший жіночий день – 8 березня, але він прославляє досягненню прекрасною статтю рівності і отримання можливостей для реалізації себе поза сім’єю та дому.

Свято Дня матері має більш особисте значення, як і для самих матерів, так і їхніх дітей. Як ви самі зрозуміли з назви свята, День матері – присвячений всім матерям – дорослих і маленьких дітей. Матерям біологічним і прийомним, без яких неможливо було б становлення і набуття любові ні однією людиною.

У 2020 році День матері має статус міжнародного свята. Його головна мета – привітання матерів і вагітних жінок, тобто лише тих, хто взяв на себе роль матері і вихователя.

Чтайте також:  Приготуйте 1186 грн: у МВС попередили всіх, хто має машини

Відповідно до думки вчених, свято Дня матері має тисячолітню історію. Деякі дослідники відзначають, що традиція сягає корінням в честь богинь Кібели і Реї – так званої Великої матері богів. Саме на честь останньої і влаштовувалися знамениті весняні іди, традиції яких дійшли до наших днів.

День матері в його сучасному значенні почав святкуватися в Європі в шістнадцятому столітті. Саме тоді в Великобританії і почали відзначати так звану Материнську неділя, яке відзначалася кожної другої неділі Великого посту.

Традиція отримала новий виток поширення в дев’ятнадцятому столітті, коли в США видатна громадська активістка Джулія Уорд Хоув вперше представила концепт Дня матері. На її думку, свято мало стати днем ​​єдності матерів за мир у всьому світі, але тоді ця ідея не знайшла особливого поширення.

а відміну від Міжнародного жіночого дня, яке, як ми всі пам’ятаємо, відзначається 8 березня, День матері має різні дати в різних країнах світу.

Чтайте також:  Літнє сонцестояння: традиції та звичаї

День матері в Україні, також, як і в багатьох інших країнах світу, відзначається другої неділі травня. Так, офіційною датою свята в 2020 році призначено 10 травня.

Наша країна в визначенні даного свята солідарна з більшістю країн заходу – США, Німеччиною, Італією, Кіпром, Бельгією, Австралією, Естонією, Мальтою, Туреччиною, Японією, Фінляндією і Бразилією.

У Росії свято відзначають в останню неділю листопада, в Білорусі – 14 жовтня, Вірменії – 7 квітня.