Темношкірі люди мають в 4 рази вищі ризики померти від коронавірусу – дослідження

Темношкірі люди вмирають від коронавірусу в 4 рази частіше, ніж білі. Про це йдеться в доповіді Управління національної статистики Великобританії.

У чорношкірих чоловіків в 4,2 рази більше шансів померти через COVID-19, у чорношкірих жінок – в 4,3 рази більше, ніж відповідно у білих чоловіків і жінок.

Люди бангладешської, пакистанської, індійської етнічної приналежності, а також змішаного етнічного походження, зідно зі статистикою, схильні до підвищеного ризику смерті через COVID-19.

Після врахування віку, соціально-демографічних характеристик, даних про стан здоров’я та інвалідність, статистики визначили, що для відносно здорових і молодих темношкірих чоловіків і жінок ризик померти від наслідків зараження коронавірусом вищий у 1,9 рази, ніж у білого населення.

При виключенні тих же «поглиблюючих» факторів у чоловіків бангладешської та пакистанської етнічної приналежності ризик смерті вищий у 1,8 разів, а у жінок – в 1,6 рази, ніж у білих.

Чтайте також:  Омікрон накрив Україну. Що потрібно знати про новий штам коронавірусу: симптоми та особливості

Відмінності щодо смертності від COVID-19 між етнічними групами частково є результатом соціально-економічного неблагополуччя, проте загалом цю різницю поки що пояснити не можна, йдеться в доповіді.

Дослідження проведено на основі даних про смерті в Англії та Уельсі в період з 2 березня по 10 квітня 2020 року.

Між тим ЗМІ повідомляють, що французькі спортсмени, що побували в жовтні в Ухані, вже тоді захворіли на COVID-19. У зв’язку з цим вчені й лікарі висувають гіпотезу, що спалах коронавірусу міг початися ще у вересні-жовтні.