МВФ відмовився від програми з Україною. Напружені відносини з Зеленським. Назріває скандал

Міжнародний валютний фонд і Україна обговорюють нову 18-місячну програму фінансування stand-by, яка допоможе впоратися з наслідками пандемії COVID-19 в економіці та охороні здоров’я.

Програма розширеного фінансування, про яку домовилися у грудні 2019 року, відкладається, тому що українська влада ще не виконала умов для отримання коштів. Про це на брифінгу заявив спікер МВФ Джеррі Райс.

“У грудні минулого року Україна і МВФ домовилися про умови трирічної програми розширеного фінансування. Україна досі працювала над виконанням цих умов, коли трапилася пандемія.

Тому ми почали обговорення нової угоди про фінансування, яке допоможе Україні ефективно впоратися з наслідками пандемії в економіці й охороні здоров’я”, – розповів він.

Райс зазначив, що наразі в Україні проводять віртуальну місію з обговоренням параметрів нової 18-місячної програми, яка буде швидше резервною угодою. Про яку суму йдеться, спікер не уточнив.

Чтайте також:  Франківські ресторатори вимагають повного локдауну - "Як зачиняти, то всіх"

“З огляду на безпрецедентну неясність економічних і фінансових прогнозів, переговори переключилися на цю нову 18-місячну програму.

Але коли почнеться відновлення економіки, фокус переговорів знову повернеться до більш тривалої програми розширеного фінансування, яка вимагає проведення в Україні структурних реформ і яка сприятиме її економічному зростанню”, – додав він.

Крім цього, сьогодні стало відомо, що МВФ призначив нову керівницю місії в Україні.

Главою місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні призначено громадянку Болгарії Іванна Владкова-Голлар.

Телеграм-канали уже активно обговорють цы новини.

Так “Женщина с косой” пишуть наступне:

“Пішли чутки, що у екс глави місії МВФ в Україні Рон ван Родена були напружені стосунки з Президентом Зеленським. Рон ван Роден до речі виступив проти відставки Глави НАБУ Артема Ситника і публічно пригрозив Зеленському скасуванням співпраці з МВФ.

Саме через це його різко так замінили сьогодні на Іванну Владкову-Холлар (Ivanna Vladkova Hollar). У кулуараха кажуть, що конфлікт міг вийти в публічну площину, Зеленський міг звинуватити МВФ в спробах впливати і вказувати українській владі, як їм керувати, і тоді для МВФ це було б сильним іміджевим ударом”.

Чтайте також:  Кабмін погодив призначення нових очільників Одеської, Миколаївської та Сумської областей

Також на цю тему висловився і “Легітимний”:

“МВФ, як зазвичай поміняли «правила гри». Наше джерело повідомляє, чому це сталося. МВФ визнало, що на даний момент трирічна програма розширеного фінансування EFF (8 млрд $) занадто ризикована, тому що закон про землю, як і «антибанківський» закон можуть бути скасовані Конституційним судом.

Також є велика ймовірність зміни влади в Україні.

Знакова подія, яка сталася ще сьогодні – це заміна глави місії в Україні Рона ван Родена на Іванну Владкову-Холлар (Ivanna Vladkova Hollar)”.