Криза на кордоні: після зіткнень з польськими силовиками сотні мігрантів відступили на територію Білорусі

Понад тисячу осіб залишилися у таборі в лісі.

Після зіткнень з польськими прикордонниками сотні мігрантів відступили на білоруську територію.

За повідомленнями, до так званого “логістичного” центру у Білорусі перебралося понад 850 людей. Втім, 1,2 тис. мігрантів залишилися у лісовому таборі. Своєю чергою, польська поліція відзначає, що загалом біля населеного пункту Брузгі було близько 2 тис. осіб.

Напередодні мігранти штурмували польський кордон. Вони кидали каміння та світло-шумові гранати у прикордонників. Зброю нібито роздали білоруські спецслужби. Відтак, польським прикордонникам довелося залучити водомети та перцевий газ. За попередньою інформацією, у сутичках постраждало семеро поліцаїв.

Як повідомлялося, 15 листопада ЄС розширив критерії запровадження санкцій проти режиму Лукашенка через міграційну кризу. Однак сам п’ятий пакет санкцій ще не опубліковано. Невідомо і коли він почне діяти. тепер ЄС зможе переслідувати фізичних та юридичних осіб, які організовують або сприяють діяльності режиму Лукашенка, що сприяє незаконному перетину зовнішніх кордонів ЄС.

Чтайте також:  Визнання Білоруссю Криму російським буде точкою неповернення.

Нагадаємо, Білорусь спровокувала міграційну кризу на своїх кордонах із Литвою, Латвією та Польщею. Нелегали з Іраку, Сирії та країн Африки масово прибувають до Мінська, а прикордонна служба Білорусі допомагає мігрантам потрапити до ЄС. Дозвіл на прохід біженців став відповіддю режиму Лукашенка на західні санкції.