Німецький дослідник доктор Річард Капек (Dr. Richard Capek) на основі кількісного аналізу стверджує, що «епідемія коронавірусу» насправді є «епідемією тестів».
Капек показує, що при експоненційному збільшенні кількості тестів відсоток позитивних результатів залишається стабільним, а смертність знижується, що спростовує експоненціальне поширення самого вірусу, властиве епідеміям.
Про це доктор Капек повідомляє на сторінці, яка постійно оновлюється.
Про те, що збільшення числа випадків захворювання пов’язано зі збільшенням кількості тестів, а не з епідемією що триває, свідчать також останні дані німецького інституту Роберта Коха, опубліковані у статті «Коронавірус: маніпуляцію числами щодо випадків уже доведено» 28 березня 2020 року.
Д-р Сухарит Бхакді (Sucharit Bhakdi), заслужений професор медичної мікробіології в Майнці (Німеччина), написав відкритого листа канцлеру Німеччини Ангелі Меркель і закликав до термінового перегляду заходів проти COVID-19. Серед іншого, він говорить про помилкову інтерпретацію статистики, суттєво перебільшені ризики, фальсифікацію причин смерті та ігнорування відмінностей між країнами.
Міланський мікробіолог Марія Рита Гісмондо (Maria Rita Gismondo) закликає італійський уряд припинити повідомляти щоденну кількість «позитивних результатів тесту», оскільки ці цифри є фальшивими та сіють серед населення паніку. Кількість позитивних результатів тесту багато в чому залежить від типу і кількості тестів – і нічого не говорить про стан здоров’я.
«Єдині достовірні цифри сьогодні – це пацієнти, госпіталізовані в інтенсивну терапію, і ті, хто страждає». Отже, пояснює вірусолог, «сьогодні ми можемо говорити лише про відсоток смертей у госпіталізованих пацієнтів. Усі інші числа спотворені, відтак дезінформують людей. Це небезпечно впливає на психіку» – підсумовує Гісмондо.