Першою в Європі Австрія зробить обов’язковими щеплення від коронавірусу

Першою в Європі Австрія зробить обов’язковими щеплення від коронавірусу. Правило почне діяти з 1-го лютого. Виняток зроблять лише для тих, у кого є медичні протипоказання для вакцинації. Про це повідомляє Politico.

Нині в Австрії повністю щеплені 65% дорослого населення. При цьому, щоби стримати поширення вірусу, ВООЗ радить імунізувати щонайменше 75% громадян.

Напередодні в Австрії зафіксували найбільшу кількість добових заражень – понад 15 тисяч. Тож від понеділка вся країна йде на карантин. Триватиме він 20 днів. Виходити з дому можна лише з важливих причин, а відпочивати на вулиці тільки неподалік дому. Працюватимуть лише тільки продовольчі магазини та аптеки.
Водночас школи й дитсадки залишаться відчиненими. Уряд пообіцяв економічну підтримку всім підприємствам, які постраждають через локдаун.

“Я розумію, що ми просимо піти на карантин багатьох вакцинованих людей у цій країні. Вони знову зіткнулися з обмеженнями, тому що багато хто серед нас не проявили солідарності. Я прошу всіх вас про допомогу. Дослухайтеся до нас. Дотримуйтеся карантину. Намагайтеся обмежити контакти максимум на 20 днів, щоби вакциновані й захищені громадяни провели Різдво в безпеці”, – сказав канцлер Австрії Александр Шалленберг.

Чтайте також:  Росія ввела нове правило в'їзду в окупований Крим

Нагадаємо, станом на 17 листопада 2021 року принаймні першу дозу вакцини вже отримали 40% українців, віком від 18 років.