“Викинули з лікарні на вірну смерть!” На Київщині вибухнув скандал через загибель онкохворої з коронавірусом

У Київській області померла онкохвора пацієнтка Людмила Гячас, у якій також був підтверджений COVID-19. Рідні та друзі звинувачують медиків ледь не у вбивстві. У важкому стані жінку з Київського обласного онкодиспансеру відвезли за 80 кілометрів до лікарні в Кагарлику.

У Людмили була холангіокарцинома, у лютому цього року їй видалили 80% печінки. Якийсь час перебувала на хіміотерапії, почувалася задовільно, а 22 квітня їй погіршало, тож вона звернулася до лікаря в Київському обласному онкологічному диспансері. Той порадив в разі погіршання стану викликати швидку.

25 і 26 квітня Людмила викликала швидку допомогу, яка доставила її в обласну лікарню, де жінку стабілізували та відправили додому. Однак вже 27 квітня чоловік привіз її в Київський обласний онкологічний диспансер – уже без свідомості. У жінки виникла внутрішня кровотеча.

Чтайте також:  "Болючий симптом почав проявлятися у кожного третього, набряк виникає всередині голови": лікарка про штам "Омікрон"

Гячас надали всю необхідну допомогу, стан стабілізували, зробили рентген і ПЛР-тест. 1 травня з’ясувалося, що в неї – COVID-19.

Пацієнтку вирішили перевезти до опорної лікарні, що надає допомогу в разі коронавірусної інфекції. Однак не до найближчої київської, а до районної – в місто Кагарлик. За 80 кілометрів від онкодиспансеру, в якому перебувала Людмила.

Зазначимо, у жінки була внутрішня кровотеча. За твердженням близьких, її категорично не можна було чіпати.

“Виходило кілька сюжетів на телебаченні про хвору в онкоцентрі, після чого Люду кинули в швидку й відвезли в Кагарлик – у старий госпіталь, де технічно, звісно, такій хворій допомогти не можуть. Хоча ще за день до того лікарі стверджували, що Люду не можна рухати навіть на міліметр, оскільки є внутрішня кровотеча. Мотивація – відсутність київської прописки”, – повідомила кума Людмили Богдана Марченко.

Чтайте також:  У Польщі 20-річний українець вибив ногами двері школи: як його покарають

Водночас онкологиня Тетяна Горбатюк під одним із постів про страшну ситуацію, в якій опинилася онкохвора, написала, що реєстрація вже не має значення.