Як пережити гострий КОВІД?

Пережити гострий ковід


Лікуючи зараз велику кількість, все більше впевнююсь, що правильна комунікація – це один із найефективніших засобів, передбачених важких ускладнень. Пацієнти всі різні, у кожного свій базовий стан, їхні супутні хвороби та імунологічна реактивність. До кожного є свій підхід та свій алгоритм ведення. Коли мене питають сторонні люди, як ВЗАГАЛІ лікувати ковід, я не надаю готової відповіді.
Досвід, який нам “подарував” цю епідемію, навчив, дуже небезпечними можуть бути подібні рекомендації. Люди миттєво перетворюються на експертів в ліченні, й вилікують усіх навкруг так, як лічили їх.
Важкий у минулому персональному пацієнті нав’язує свою схему лікування неважливими пацієнтами, заганяючи їх у медикаментозне перенавантаження, із досліджень. Інший, навпаки, легко здужаючи, нічого не радіти та не звертає увагу на пацієнтів лікарів, які швидко переглядаються та потім опиняються в стаціонарі
Однак, певні рекомендації все ж таки є.
▫1. Припинити панікувати. В мене достатньо лише власних доказів та спостережень, а й численних наукових матеріалів, які доводять: залякані хворі будуть хворіти важливо та довше.
Так, ковід складне, небезпечне та важке захворювання. Але не для всіх. Більша частина населення планети переносить коронавірусну хворобу нормально, це вже у світі мільйонів одужалих, мізерна кількість повторних випадків. Не треба настроювати себе на негативний перебіг. Розуміння цього рятує тисячі життя.
Оскільки стрес не тільки підсилює імунну систему, він ще й піддає поганій дії та неправильне лікування.
▫ 2. Не можна використовувати антибіотики та гормони з перших днів.
Про це наголошують спеціалісти з перших днів епідемії. Але я навіть зараз постійно бачу таких частин, які нехтують цими правилами. Ковід – вірусне захворювання. Не потрібно пригнічувати імунітет з перших днів чи намагатися антибіотиками вбити вірус. Нічого не вийде.
▫3. Лихоманка – це нормальна захисна реакція на вірусне проникнення до нашого організму. Лихоманка – це НЕ ПОГАНО, це не причина панікувати чи рвати на собі волосся. ЛИХОМАНКА – захисний механізм, який забезпечує пригнічення реплікації вірусу та покращення швидшого одужання.
Так, є нюанси. Надмірно висока лихоманка потребує медикаментозного втручання. Все вірно. Не треба терпіти височенну температуру. Також необхідно звернути увагу на ТРИВАЛУ лихоманку, яка триває понад 6-7 днів, тому що це може засвідчити розвиток ускладнень або важкий перебіг. Але протягом перших днів температурна реакція це норма.
4. Противірусні. Не імунологічні препарати, імуностимулятори сумнівної дії, саме противірусні. На жаль, поки що це не спеціальні препарати, прямі ліки проти клітин, які були включені в наш протокол, ще немає. Тому користуємося тим, що є. Вони показали при важкому перебігу симптомів на РАННІХ стадіях або у деяких, які в групі ризику можуть бути серйозно ускладнені. Такі ліки призначає лише лікар. Самолікування недоцільне.
5. Судинні препарати. Мабуть, одні із ключових препаратів в ліченні ковіду. Їх роль важко переоцінити, особливо в групі ризику. Не забуваймо про це.
На останок хочеться наголосити: ми подолаємо цю епідемію. Все буде добре, але треба цей час пройти з мінімальними втратами, не з’їхавши з глузду та не зробившись ворогові один одному.
Вже багато людей перехворіло. Їм вже спокійніше. Але ще багато кому зустрітись із цією хворобою. Не панікуйте.
Спокійний тверезий підхід, вчасне адекватне лікування, довіра лікарю та оптимізм робить чудеса. Ці чудеса продовжують жити та радіти. І ці чудеса – це ми з вами.
️ Поважаймо один одного та бережемо своє здоров’я!

Чтайте також:  ВООЗ: одночасно розробляються 70 вакцин від коронавірусу, з них 3 вже тестують

Лікар Євген Дубровський