Єврогрупа погодила програму ЄС для боротьби з пандемією на 240 млрд євро

Програма набуде чинності 1 червня

 

Рада мінфінів зони євро (Єврогрупа) погодила фінансування програми екстреної допомоги країнам ЄС для боротьби з пандемією коронавірусу COVID-19 і її наслідками. Програма обсягом 240 млрд євро має набути чинності 1 червня, передає Коммерсант.

«Ми узгодили параметри і норми програми кризової підтримки в умовах пандемії, доступної всім країнам ЄС», – йдеться в заяві Єврогрупи. Реалізація програми здійснюватиметься через Європейський стабілізаційний механізм (ESM).

Нагадаємо, 9 квітня Єврогрупа погодила план відновлення економіки Євросоюзу на 540 млрд євро. Узгоджений план включав в себе програму підтримки найбільш вразливих країн на 240 млрд євро. Цю ініціативу з відновлення економіки ЄС голова Єврогрупи Маріу Сентену назвав найбільшою в історії союзу.

Крім того, Євросоюз анонсував на осінь потужний інвестиційний план для країн Балканського півострова, який в ЗМІ вже називають «новим планом Маршалла». Єврокомісія і Європейський інвестиційний банк вже виділили балканським країнам 3,3 млрд євро на боротьбу з наслідками пандемії коронавірусу.

Чтайте також:  Як борються з поширенням коронавірусу в різних країнах світу