Молдова відмовилася від російського кредиту в 200 млн євро, визнавши його неконституційним

Питання допомоги «братнього народу» стало політизованим

 

Конституційний суд Молдови визнав неконституційною угоду про надання Росією кредиту в розмірі 200 млн євро. Таким чином кредитну угоду було анульовано. Рішення КС є остаточним і оскарженню не підлягає, передає Коммерсант.

Угоду про кредит, який президент Молдови Ігор Додон попросив у російського президента Путіна, було підписано 17 квітня. Кредит планувалося направити на інфраструктурні проекти, в тому числі на ремонт доріг.

23 квітня парламент Молдавії ратифікував угоду, КС припинив вступ його в силу для того, щоб дати йому свою оцінку.

Рішення Конституційного суду Молдови щодо відхилення кредиту на 200 млн євро «викликає подив і жаль», повідомив заступник міністра закордонних справ Росії Андрій Руденко.

«По-перше, з проханням про кредит звернулася молдавська сторона, Росія нікому нічого не нав’язувала. І, по-друге, переговори щодо угоди велися відкрито і транспарентно, починаючи з листопада 2019 року. Їх хід висвітлювали молдавські ЗМІ. Чомусь на тому етапі ніхто не ставив питання про конституційність переговорів», – повідомив Руденко. Він висловив жаль, що питання про допомогу «близькій нам Молдові» стало політизованим.

Чтайте також:  Україна більше не може обмежувати імпорт електроенергії з Росії та Білорусі