Діагноз донечки мати дізналася на 20 тижні вагітності. Лікарі радили зробити аборт.
Лікарі столичного “Охматдиту” провели унікальну операцію, вирізавши грижу розміром із голівку немовляти. Черепно-мозкову патологію у маленької пацієнтки виявили ще під час обстежень в утробі матері.
Ризик виносити і народити цю дитину був колосальний. Утім, дівчинка вижила. А про те, як вона почувається зараз, 23 листопада йшлося в сюжеті ТСН 19:30.
Два місяці від моменту народження Віолетта разом із мамою прожила в лікарні. На руках у Світлани дівчинка солодко спить і навіть не плаче, коли мама показує журналістам рани на місці гігантської грижі.
Мозкова кила, більша від голівки Віолетти, почала рости разом із нею ще коли дівчинка формувалася в утробі мами. “Ми цей діагноз дізналися, коли було 20 тижнів. Лікарі наполягали на тому, щоб ми перервали вагітність”, – розповідає мати.
Медики пояснюють, що попри те, що велика частина мозку була збережена, жодних гарантій, що дитина зможе бути здоровою після операції, не було. “Це операція п’ятого ступеня складності з п’яти, які існують в нейрохірургії. Ризик величезний”, – вказують фахівці.
Як провести операцію рідкісної патології – спочатку радилися на перинатальному консиліумі. Щомісячні огляди та МРТ. Уже під час пологів лікарі знали про вроджену ваду розвитку, тож Світлані робили кесарів розтин. І тільки-но Віолетта народилася – вже в “Охматдиті” – лікарі розпочали першу з трьох операцій, яку пережило немовля.
Тепер уся зайва рідина з головного мозку немовляти через спеціальну трубку витікає в черевну порожнину.
“Дитина розвивається нормально, емоційно розвивається. Впізнає маму. Буде нормальною дитиною, сподіваюся, але буде приїжджати до нас на консультацію і спостерігатися”, – вказує генеральний директор НДСЛ “Охматдит” Володимир Жовнір.
Дати шанс на життя, кажуть лікарі, тут змогла злагоджена робота фахівців різних медзакладів – ті, які патологію вчасно помітили, ті, які проводили пологи і зрештою саму операцію. Утім – усе це стало можливо тлише завдяки мамі, яка вчасно пішла на УЗД і, попри діагноз, не відмовилася народжувати.
“Коли бачать ці вади розвитку у новонароджених батьки, особливо молоді мами, вони відмовляються часто від цих дітей. На сьогодні таких діток в нас восьмеро під опікою по всій Україні”, – розповідає очільниця благодійної організації “Мама і немовля” Алла Мельничук.
Детальніше дивіться у сюжеті ТСН: