Є чотири головні симптоми COVID-19, при яких потрібна госпіталізація – МОЗ
На “стаціонар” відправляють пацієнтів із середньою та тяжкою формою хвороби. Основні симптоми, при яких потрібна госпіталізація це: біль у грудях; задишка навіть у стані спокою, відчуття нестачі повітря; сатурація з рівнем кисню нижче 92% (в домашніх умовах також можна перевірити за допомогою пульсоксиметра); порушення свідомості.
За даними МОЗ, станом на 25 листопада в Україні від COVID-19 померли 83541 особи (+628 за добу). Загальна кількість тих, хто заразився – 3384404.
Головний лікар одного з діагностичних центрів Львова Тарас Жиравецький
1. “Дельта” таки важче протікає ніж “Альфа”.
2. Ускладнення від “Дельти” розвиваються швидше, вже можуть бути на 5-6 день серйозні ураження легень.
3. Ми досі не можемо передбачити перебіг “ковіду” в жодного пацієнта і пояснити, чому саме в нього почався цитокіновий шторм – мега сильне системне запалення, яке потребує лікування у стаціонарі.
4. Кисень потрібен так само, як при інших варіантах вірусу, можливо трішки частіше.
5. У лікуванні вдома ті ж ліки, але якщо починається цитокіновий шторм, жоден препарат з сучасного протоколу в домашніх умовах тепер практично не працює.
6. Антибіотики не лікують вірус, але вони знищують бактерії, які приєднуються під час “ковіду” і становлять основну загрозу для нашого організму. Вони не погіршують перебіг COVID-19, але в деяких пацієнтів, вони й не допомагають знищити бактерійну інфекцію, тому пацієнту потрібне стаціонарне лікування і введення довенне потужніших антибактерійних препаратів за високих показників ЦРП та прокальцитоніну.
7. Стероїдні гормони зменшують запалення, їх призначає лікар, але зараз вони також не завжди дають той результат, якого очікує лікар (це про призначення цих препаратів амбулаторно).
8. Антикоагулянти – препарати для розрідження крові важливі під час початку хвороби, так і по завершенню впродовж тривалого часу, бо зараз спостерігаємо пацієнтів, у котрих тромби з‘являються через кілька місяців після “ковіду”.
Лікар дав пораду, коли недужим варто задуматись про госпіталізацію:
“1. У вас впала сатурація нижче 92.
2. У вас не падає температура 6-7 днів, або з’явилась висока температура з 8 дня чи пізніше.
3. ЦРП вище 50.
4. Специфічне ураження на КТ – понад 25%.
5. Різке погіршення самопочуття і виражена слабість”.