Новий штам виявляють уже в людей, що не були в Південній Африці й узагалі – нікуди не подорожували.
Україна змінює правила в’їзду – через новий штам коронавірусу “Омікрон”. Відтепер усі подорожні, які прибувають із семи південноафриканських країн, мають відбути двотижневий карантин. Зокрема, йдеться про Південно-африканську республіку, Ботсвану, Зімбабве та Мозамбік. Відмовитися від поїздок до цих держав – уже закликав українців вітчизняний МОЗ. Як стримати потенційно небезпечний штам – обговорювали сьогодні й міністри охорони здоров’я Великої Сімки.
Про ситуацію в Європі – 29 листопада йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Європейським континентом “Омікрон” шириться стрімко і впевнено. Його виявляють уже в людей, що не були в Південній Африці й узагалі – нікуди не подорожували. Про шість випадків зараження новим штамом – відзвітувала сьогодні, зокрема, Шотландія, й не всі інфіковані виїжджали за межі своїх населених пунктів, тож, вочевидь, заразилися вдома. Інфіковані самоізолювалися, шпиталізації, як відомо, вони не потребують.
Дістався “Омікрон” і Португалії – спалах нової інфекції там – серед гравців лісабонського футбольного клубу. Одразу 13-ть випадків, а виявили їх – після поїздки одного з футболістів на південь Африки. Стільки ж заслаблих – у Нідерландах, усі вони повернулися з південної Африки в п’ятницю, а нині – ізольовані в готелі неподалік летовища, із якого входи й виходи заблоковані – навіть для поліції. Про інфікованих із важким перебігом хвороби – даних немає. Тим не менше, у ВООЗ загальний ризик, пов’язаний із новим вірусом-мутантом, оцінили як дуже високий. І додали, що його поширення загрожує “напрочуд серйозними наслідками”.
Країнам ВООЗ радить посилювати санітарні заходи. Як саме – сьогодні обговорять і міністри охорони здоров’я країн Великої Сімки на екстреній нараді. Радить ВООЗ – і прискорювати темпи вакцинації. Адже щеплені, за оцінками експертів, легше перенесуть хворобу. До слова, Бельгія сьогодні дозволила робити бустерну дозу – всім дорослим.
Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.