“Людству мало дуже не пощастити, щоб виник такий вірус…”: Комаровський про небезпеку штаму “Омікрон”

Лікар Євген Комаровський, мабуть, найбільш впізнаваний в українському медійному просторі медик, в ефірі телеканалу “Україна 24” розповів про те, чому новий штам коронавірусу “Омікрон” міг з’явитися саме в Південно-Африканській Республіці, а також про те, для кого він може бути смертельно небезпечним.

Євген Комаровський нагадав, що саме в ПАР є дуже велика кількість ВІЛ-інфікованих, а для вірусу ослаблена імунна система – це ідеальне середовище для мутації.

“Якщо у людини в організмі немає взагалі жодних антитіл, не треба вірусу мутувати, вона просто викликає хворобу. Якщо антитіл багато, і вони нейтралізують, то вірус теж не може мутувати, він просто не може починати розмножуватися. Мутації відбуваються в організмі людей, які мають невелику кількість антитіл і вони нечітко збігаються”, – пояснив ситуацію Комаровський.

Комаровський розповів, чому так важливо зважати на особливості нового штаму. Виявляється, вірус особливо небезпечний для людей із добрим імунітетом.

Чтайте також:  Оце і є для мене – смертю смерть подолав. Мама загиблого 4-річного хлопчика дала згоду на пересадку серця хворій дівчинці

“Хай як це парадоксально звучить, вірус в основному вбиває людей з хорошим імунітетом, тому що процес стає аутоімунним і людина гине від цього самого цитокінового шторму. Люди з імунодефіцитами хворіють, але не важко, проте, не можуть позбутися вірусу місяцями”, – зауважив Комаровський.

За словами медика, зараз ще неможливо сказати, чи небезпечніший “Омікрон” за “Дельту”. Але його відрізняє один симптом – це жахлива слабкість. Лікар зазначив, що приблизно через 10 днів медикам вдасться відповісти на більшість питань про новий штам COVID.

“Нині немає відповіді на запитання про те, чи взагалі він небезпечніший, чи ні. Теоретично, це дуже мало людству не пощастити, щоб одночасно виник вірус, який і поширюватиметься краще за “Дельту”, і буде ще й важче переноситися та піддаватися лікуванню”, — підсумував Комаровський.

Чтайте також:  Україна перейде на зимовий час: не забудьте перевести стрілки