Влада конфіскує розмитнені «євробляхи». Експерти пояснили причину

Розмитнені «євробляхи» почали конфіскувати

Митниця почала конфісковувати вже розмитнені «євробляхи»

Державна митна служба почала конфіскувати вже розмитнені автомобілі на європейській реєстрації. Про це повідомляє видання UBR із посиланням на громадську організацію «Авто Євро Сила» (АЕС).

Зазначається, що митники почали конфісковувати розмитнені автомобілі вже давно – ще за старими правилами та цінами на оформлення. В АЕС наголосили, що це дуже небезпечний прецедент. Тепер на таких самих підставах митниця разом із виконавчою службою може конфіскувати дуже багато вже розмитнених «євроблях».

Як приклад конфіскували авто, яке було розмитнено ще у 2019 році, а сума відповідних платежів склала тоді близько €3,5 тис.

2020 року водієві прийшли документи з суду з рішенням про конфіскацію цього авто, яким він користувався на підставі довіреності. За словами потерпілого автомобіліста, митниця не погодилася навіть на оплату штрафу у розмірі вартості машини (за купчою – тисяча доларів) та до стягнення привікла виконавча служба.

Чтайте також:  Безкоштовна нафта: чому ціни впали нижче нуля і що тепер буде?

Як пояснюють представники АЕС, на момент винесення ухвали, громадянка, яка оформляла довіреність, вже померла. Водій, у якого забрали автомобіль, намагався його повернути. Але суперечки поки що нічим хорошим для нього не закінчилися – апеляція програна.

На думку суду, люди, які ввозили автомобіль, підробили довіреність. Не допомогло навіть те, що у техпаспорті вказано нинішнього власника транспорту, який його і розмитнював у 2019 році.

Крім штрафу у розмірі повної вартості авто, митники наполягають ще й на стягненні 33 тис. грн санкцій. Плюс – оплата всіх судових витрат. В даний час автомобіль знаходиться у розшуку виконавчою службою.

Митниця може перевіряти документи, на підставі яких машина потрапила до України протягом трьох років з моменту ввезення. Це називається митний аудит.

В Україні до 11 листопада діяла спрощена процедура розмитнення “євроблях”. За цей час було розмитнено понад 83 тисячі автомобілів. Про те, що буде далі з нерозмитненими автомобілями та їхніми власниками, «Головком» розповідав у матеріалі за цим посиланням.

Чтайте також:  "Долар по 50 гривень?": експерти пояснили, чи можливий стрибок на ринку валют вже скоро