Ердоган про 150 тисяч біженців: «Ви думали, я жартую. Але я відчинив двері»

Президент назвав варварстом стріляти по людях, які «хочуть кращої долі»

Туреччина буде тримати свій кордон відкритим для мігрантів, які намагаються виїхати до Європи, поки Європейський союз не збільшить фінансове забезпечення Анкари щодо утримання біженців, заявив президент Реджеп Тайїп Ердоган у середу, передає Reuters.

У своєму виступі перед законодавцями з його партії в парламенті Ердоган сказав, що Туреччина представить свої пропозиції Євросоюзу до саміту 26 березня.

«Ми 9 років годували і напували біженців. Тепер вони хочуть піти в Європу. Я завжди говорив: якщо ви не розділите з нами цей вантаж, ми відчинимо двері. Вони думали, я жартую. Але я відчинив двері», – сказав Ердоган.

«Зараз наші гості йдуть, ми не зобов’язані їх утримувати. Близько 150 тисяч людей вирушили до Греції, звідки їх зараз намагаються відправити назад, застосовуючи силу», – заявив президент Туреччини.

Чтайте також:  Змінюються правила видавання безкоштовних квитків українцям для поїздок Польщею

За його словами, біженці не збираються залишатися в Греції.

«Відкрийте двері, нехай вони пройдуть у багатші країни. Ніхто нічого не каже Греції, яка вчиняє злочин проти людяності, атакуючи біженців. Це варварство – стріляти по людях, які хочуть врятувати своє життя і побудувати майбутнє для своїх дітей», – додав турецький лідер.

Туреччина після загострення ситуації в Ідлібі заявила, що більше не зможе стримувати потоки біженців і відкрила свої кордони з ЄС. Головним чином міграційна криза загрожує сусідам Туреччини – Греції і Болгарії.