Маску не дозволили запустити завод Tesla, він обізвав екс-міністра праці «ідіотом» російською

Засновник Tesla і SpaceX Ілон Маск назвав «ідіотом» колишнього міністра праці США Роберта Райха, який обіймав цю посаду з 1993 по 1997 рік. Повідомлення російською мовою мільярдер опублікував у Twitter.

Маск пригрозив перенести виробництво Tesla з Каліфорнії в Техас і Неваду, оскільки влада округу Аламеда заборонила компанії працювати через карантин, пов’язаний з коронавірусом.

«Ілон Маск погрожує забрати у людей робочі місця, якщо йому не дозволять ризикувати їхнім здоров’ям. Капіталізм в його найгіршому прояві», – написав екс-міністр Райх.

У відповідь Маск спочатку по-російськи назвав Райха «ідіотом», а потім вибачився і заявив, що мав на увазі «нудний ідіот».

У суботу Tesla подала позов до влади округу Аламеда (де розташований завод Tesla) і звинуватила їх в порушенні 14 поправки до американської конституції, яка зобов’язує захищати всіх громадян в однаковій мірі, вказує The Washington Post. Компанія вимагає, щоб її завод у місті Фримонт отримав право повернутися до роботи. Маск також повідомив, що все це стало «останньою краплею» і Tesla «негайно перенесе штаб-квартиру і майбутні програми в Техас/Неваду».

Чтайте також:  "Приїхав відвідати матір": в Італії трагічно загинув молодий українець

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом оголосив про те, що багато організацій штату зможуть повернутися до роботи, проте дозволяють працювати тільки тим підприємствам, які мають «особливе значення», а Tesla вони таким не вважають.

В кінці квітня Маск порівняв введений через коронавірус режим самоізоляції з фашизмом. «Продовження самоізоляції, або як я б це назвав, примусове утримання людей вдома проти всіх їхніх конституційних прав, – це, на мій погляд, жахливе і неправильне порушення свобод людей», – заявляв мільярдер.

«Говорити, що хтось буде заарештований, якщо покине дім, – це фашизм. Це недемократично. Це не свобода. Поверніть людям їх чортову свободу», – заявляв він. Підприємець також висловив думку, що продовження обмежувальних заходів «принесе велику шкоду» не тільки його компанії, а й багатьом іншим.

З його точкою зору не погодився глава Facebook Марк Цукерберг. Він вважає, що пом’якшення обмежень до того, як рівень захворюваності знизиться, «майже гарантовано призведе до спалаху» і негативно позначиться на здоров’ї населення і економіці країни.

Чтайте також:  Живий товар. З готелю у Києві через карантин не можуть вивезти пів сотні немовлят, народжених українками для іноземців