Є три сценарії: експерти дали прогноз, як розвиватиметься ситуація з COVID-19 в Україні у 2022 році

Фахівці Українського центру здоров’я прогнозують, що ситуація з коронавірусом в Україні в наступному 2022 році може розвиватися за трьома сценаріями. Серед яких – сценарій адаптації, стагнації та загострення.

Є три сценарії: експерти дали прогноз, як розвиватиметься ситуація з COVID-19 в Україні у 2022 році

Якщо не з’явиться ніяка невідома мутація з непередбачуваними властивостями, вірус буде атакувати хвилями, як це було досі. Про це йдеться у прогнозі Українського центру охорони здоров’я.

Очікується, що у 2022 році на коронавірус перехворіють від 3 до 3,3 млн українців. Пережити нові хвилі захворюваності не зможуть від 65 до 110 тис. людей.

Наступного року прогнозуються дві хвилі поширення – навесні та восени, між якими буде сезонний спад протягом літа, коли рівень захворюваності буде низьким. Весняна хвиля буде передбачуваною та практично неминучою. А ось розвиток осінньої хвилі може відбуватися за одним із трьох сценаріїв.

Перший сценарій передбачає адаптацію. Тобто вірус з часом адаптується до своїх носіїв. Адаптація вірусу до організму призведе до більшої кількості випадків, але менш тяжкого перебігу хвороби та нижчої летальності. Крім того, ймовірно, з’явиться ефект від вакцинації. Вона не вплине на поширення інфекції, але знизить рівень госпіталізацій та летальності.

Чтайте також:  Обчислено головний спосіб передачі COVID-19 по світу.

У такому разі за осінню хвилю перехворіти може до 1,7 млн українців, 25 тис. із яких її не переживуть.

Згідно з другим сценарієм, який експерти назвали стагнацією, адаптація вірусу та людей один до одного не відбудеться, але й більш загрозливих штамів не з’явиться. У цьому випадку хвиля захворюваності буде подібною до осені 2021 року, але рівень вакцинації вже буде достатнім, щоб дещо вплинути на госпіталізацію та летальність.

За цим сценарієм очікується до 1,7 млн нових випадків та 41 тис. смертей восени 2022 року.

Третій сценарій передбачає загострення ситуації із COVID-19. Очікується, що одна з мутацій призведе до появи агресивнішого штаму вірусу, який викличе велику летальність. Вакцинація може виявитися малоефективною проти нього.

У такому разі до 1,9 млн людей в Україні можуть перехворіти, а 66 тис. померти під час осінньої хвилі.

Чтайте також:  Астролог назвав місяць, коли закінчиться гаряча фаза війни

Цю ситуацію може змінити поява ліків для амбулаторного лікування коронавірусу. Якщо в широкому доступі з’явиться препарат, який можна буде отримати або купити в аптеці на етапі появи ранніх симптомів, це може знизити рівень летальності і зберегти кілька десятків тисяч життів.

Експерти очікують, що зростання нових випадків почнеться вже після новорічних свят, а пікові місяці пандемії припадуть на кінець лютого-березень 2022 року. У квітні та травні ситуація нормалізується і влітку спостерігатимемо невеликий рівень захворюваності.

До кінця 2022 року в Україні хоча б однією дозою вакцинується 54% населення, повністю – 53%. Така незначна різниця в охопленні вказує, що кампанія до кінця року фактично зайде у глухий кут. Основною причиною фахівці вважають мізерну кількість охочих вакцинуватись першою дозою.

Крім того, вакцинація бустерними дозами, згідно з прогнозами, розпочнеться раніше, ніж буде досягнуто анонсоване урядом 50% покриття двома дозами.