Новий штам коронавірусу Омікрон майже вдвічі більш інфекційний, ніж Дельта, подвоєння кількості випадків становить у середньому від 1,5 до 3 днів. Однак спрогнозувати, наскільки швидко цей штам може поширитися територією України, наразі вкрай важко.
Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю “Укрінформу”. За його словами, сьогодні Омікрон, як свого часу й Дельта, дуже швидко заміщує всі інші штами, які циркулювали і зараз під наглядом. Про наявність нового штаму на своїх територіях уже повідомили більш ніж 30 європейських країн, а Великобританія зазначає, що майже 60% випадків інфікування коронавірусною інфекцією пов’язані саме з Омікроном.
Водночас головний санлікар зауважив, що залишається ще багато невідомих деталей щодо цього штаму. А от стосовно його розповсюдження Україною він назвав декілька факторів.
“Ми бачимо, що в Європі він переважно поширюється серед невакцинованих. Тому для України зараз спрогнозувати його перебіг буде вкрай важко”, – наголосив Кузін, зазначивши, що наразі можна орієнтуватися лише на результати лабораторних досліджень.
Нагадаємо, раніше японські вчені виявили, що Омікрон на ранній стадії нібито в 4,2 раза заразніший за штам Дельта. Крім того, він здатний обходити імунітет до інфекції, зокрема той, який дає вакцинація.
Водночас у Британії заявили, що пацієнти, які заразилися штамом коронавірусу Омікрон, на 50-70% рідше потребують госпіталізації, ніж ті, хто заразився варіантом Дельта. Крім того, вони щонайменше на 31% рідше опиняються у реанімації.
Ризик високого навантаження на систему охорони здоров’я країни все ж залишається дуже високим, оскільки Омікрон передається швидше за інші варіанти. Крім того, зазначається, що бустерна доза вакцини може запобігти зараженню, а дві дози забезпечують обмежений захист.