Юний українець Ігор Самуненков переміг у суперфіналі юнацького Гран-прі з шахів

Ігор Самуненков – 12-річний хлопчик із Києва – переміг у суперфіналі юнацького Гран-прі з шахів Ukrainian Chess Federation

Юний гросмейстер здолав рекордсмена зі США.

Український шахіст Ігор Самуненков здобув сенсаційну перемогу у суперфіналі юнацького Гран-прі серед спортсменів віком до 12 років.

Цей турнір став завершальним у циклі змагань з рапіду серед кадетів та юнаків цього сезону. Серед близько трьох тисяч учасників до суперфіналу відібралися по шість найкращих із кожної вікової категорії.

Фаворитом відкритих змагань у категорії U12 був 12-річний американець Абгіманью Мішра, який цього року побив рекорд Сергія Карякіна, став наймолодшим гросмейстром в історії спорту.

Визначальним став ще перший день, коли 12-річний українець обіграв Мішру у першому матчі – 1.5 – 0.5. Після партій з усіма суперниками обидва шахісти набрали по 6.5 бала, однак у підсумку верх узяв саме українець: завдяки результату в очній зустрічі.

Чтайте також:  "Хто перший прибіжить – 1000 доларів": у Тернополі відбудеться ювілейний 25-тий забіг навколо ставу

Суперфінал юнацького Гран-прі U12

Ігор Самуненков (Україна, 2369) – 6,5,
Абгиманью Мишра (США, 2510) – 6,5,
Іван Землянський (Росія, 2169) – 3,5
Ігор Самуненков цього року переміг у дорослому чемпіонаті України з рапіду. 2021 року хлопець отримав звання майстра FIDE.

Самуненков уже готується до чемпіонату світу з рапіду та бліцу серед дорослих, де буде молодим учасником. Змагання відбудуться 25-31 грудня у Варшаві.