Воєнний стан в Україні: Кабмін схвалив обмеження свободи пересування країною

Кабінет Міністрів України схвалив нову постанову, яка забороняє або обмежує право зміни місця проживання або місця перебування українцями, які проживають на території з чинним режимом воєнного стану.

Рішення про це прийняв КМУ на засіданні 29 грудня.

Згідно з постановою, заборона або обмеження на поїздки по Україні вводить в регіонах військове командування, якщо є указ президента про введення воєнного стану по всій країні або в якихось окремих регіонах. При цьому в рішенні військові повинні обґрунтувати причини його прийняття:

Несприятливі фактори військового характеру, що створюють загрозу для населення і значно знижують рівень забезпечення його життєдіяльності.
обґрунтування необхідності введення заборони або обмеження на вибір місця перебування або місця проживання осіб;
терміни введення заборони або обмеження на вибір місця перебування або місця проживання осіб;
перелік осіб, яким забороняється або обмежується вибір місця перебування або місця проживання;
населені пункти, в яких вводиться заборона або обмеження на вибір місця перебування або місця проживання осіб;
інші заходи, що полягають у забезпеченні виконання Указу президента України Про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Чтайте також:  Не купуйте ці продукти в супермаркеті: вони дуже небезпечні

Нагадаємо, Верховна рада прийняла в другому читанні законопроєкт, який передбачає комплексну цифрову реформу реєстрації місця проживання в Україні. Головне в ньому – декларацією місця проживання.

Раніше глава РНБО Олексій Данилов розповів, що на випадок вторгнення російських військ на територію України влада розробила план оборони.