Локдаун для невакцинованих та жорсткий контроль: Італія змінює правила, щоб зупинити нову хвилю COVID-19

В Італії з наступного понеділка, 10 січня, запроваджується локдаун для невакцинованих від коронавірусу громадян. Надзвичайне становище через поширення штаму Омікрон наразі діє до 31 березня 2022 року.

Локдаун для невакцинованих та жорсткий контроль: Італія змінює правила, щоб зупинити нову хвилю COVID-19

Про це пише видання Il Giorno. Зазначається, що контроль за жорсткими заходами карантину в країні буде суворим.

Про те, що карантин в Італії посилять, стало відомо ще наприкінці грудня. Через посилення обмежень для нещеплених до центрів вакцинації по всій країні почали вишиковуватися довгі черги. Місцями навіть доходило до бійок.

Так, уже за тиждень невакциновані громадяни в Італії не зможуть скористатися транспортом, відвідати заклади громадського харчування та будь-які масові заходи. Для доступу до цих аспектів соціального життя потрібен буде Super Green Pass – його отримують всі вакциновані італійці та ті, хто перехворів на COVID-19.

Чтайте також:  У Польщі чоловік через національну неприязнь змушував українку покинути країну

Для боротьби зі штамом Омікрон в Італії вирішили також змінити правила бустерної вакцинації. Нову дозу препарату тепер можна отримати через чотири місяці після основного курсу імунізації.

Проте водночас було вирішено скоротити термін дії Super Green Pass до шести місяців.

Зараз в Італії відзначається зростання захворюваності на коронавірус у всіх вікових групах. Збільшилася також кількість пацієнтів із симптоматичним перебігом хвороби та людей у відділеннях інтенсивної терапії.

2022 рік для країни розпочався з рекордних показників захворюваності – понад 141 тис. заражених за добу. Померли при цьому за день 111 пацієнтів, а 2 січня було вже 133 летальні випадки хвороби.