Починаючи з 2022 року українці мають реєструвати свої SIM-картки за паспортом

Але закон надає перехідний період до 1 січня 2025 року. Користувач зобов’язаний здійснити ідентифікацію у постачальника електронних комунікаційних послуг у порядку, встановленому правилами надання та отримання електронних комунікаційних послуг.

З 1-го січня 2022 року набув чинності Закон України “Про електронні комунікації”. Згідно з ним визначається ряд змін у сфері телекомунікацій.

Зокрема, втрачену сім-картку, е-SIM, налаштування інтернет-роутера тощо можна буде відновити за умови ідентифікації абонента у постачальника електронних комунікаційних послуг та надання персональних даних.

Законопроект надає перехідний період до 1 січня 2025 року. Впродовж цього періоду абоненти зможуть себе ідентифікувати. Якщо в зазначений строк абоненти не підписали договір і не “прив’язали” паспорт до SIM-картки свого мобільного телефона, послуги надаватися їм не будуть.

Як йдеться в Законі, “Законопроект надає перехідний період до 1 січня 2025 року, під час якого абоненти, які користувалися послугами оператора, зможуть ідентифікувати себе. Після цього періоду постачальники електронних комунікаційних послуг призупиняють їх надання користувачам, які не підписали договір або не здійснили ідентифікацію”.

Чтайте також:  Цих людей вже шукають: у поліції є дані про сотні тисяч "ухилянтів"

Якщо користувач після двох місяців з моменту призупинення не надасть паспортних даних або не укладе договір, послуги припинять надавати.