Укртрансбезпека призупинила дію ліцензії Укрзалізниці на перевезення пасажирів та небезпечних вантажів, згідно з якою з 11 січня 2022 року компанія має припинити залізничні перевезення, повідомила голова тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради, народний депутат фракції Слуга народу Юлія Гришина.
В Укрзалізниці LIGA.net відповіли, що пасажирські перевезення будуть продовжуватись. У пресслужбі УЗ пояснили, що Укртрансбезпека має низку зауважень, які Укрзалізниця у чіткі терміни усуне.
“Отже, всі можуть спокійно планувати свої залізничні подорожі”, – повідомили в УЗ.
За словами Юлії Гришиної, можливо, держслужба з транспортної безпеки та Укрзалізниця шукатимуть виходи із цієї ситуації.
При цьому вона зазначила, що УЗ не дотримується ліцензійних умов і не виконує всіх необхідних вимог контролюючого органу щодо організації перевезень пасажирів та небезпечних вантажів.
Доповнено о 17:15. Позиція Укртрансбезпеки
Голова Державної служби безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) Євген Зборовський повідомив, що насправді ліцензія УЗ не скасовується.
За його словами, перевірка дотримання ліцензійних вимог – це стандартна процедура, яка передбачає у разі виявлення низки порушень винести відповідне рішення щодо зупинення дії ліцензії.
“Позапланову перевірку було завершено 24 грудня 2021 року. Її результати очікувано показали низку порушень, які не виправлялися роками, що й стало підставою для відповідного наказу”, – написав він у Facebook і додав, що “ніякої зради в цьому наказі немає”.
“Наказ набирає чинності лише у разі невиправлення порушень. Фактично, це попередження про можливе скасування ліцензії, а не саме скасування. Як ви розумієте, перевірка відбувалася заздалегідь. І весь час, поки вона тривала, команда Міністерства, Укртрансбезпеки та УЗ спільно працювали над усунення порушень. Звичайно, порушення будуть виправлені, і ніхто залізницю зупиняти не збирається”, – підсумував Зборовський.
Наприкінці січня 2021 року Верховна Рада створила ТСК для оцінки госпдіяльності УЗ та розслідування зловживань у 2017-2020 роках. Наприкінці квітня ТСК назвала роботу наглядової ради компанії незадовільною.
У вересні 2021 року ТСК Верховної Ради встановила, що зараз компанія втратила третину своїх основних фондів.