Всього за одну добу в Україні замінували 600 різних об’єктів

До правоохоронців впродовж однієї доби 12 січня надійшло 9 фейкових повідомлень про замінування з різних міст України. Згідно з ними, вибухівка була аж на 600 об’єктах.

Джерело: МВС
Поліція затримала 9 “мінувальників”
Впродовж новорічних свят до поліції надійшло 132 фейкові повідомлення про вибухівку. Про це заявив голова Нацполіції Ігор Клименко.

Наразі вже затримали 9 зловмисників з 9 областей – Київщини, Дніпропетровщини, Одещини тощо. Їхні мотиви були різними. Відомо, що дехто з “мінувальників” був п’яний.

Звідки надходять повідомлення
Частина повідомлень про замінування надходять з території тимчасово окупованого Донбасу.

Ми розглядаємо кожен такий виклик. Значні сили Національної поліції залучаються до перевірки повідомлень про мінування. Безпека громадян на для нас на першому місці,
– запевнив Клименко.

Він наголосив, що вибухотехнічні служби та кінологічні підрозділи несуть службу в цілодобовому режимі та оперативно реагують на всі виклики про мінування.

Чтайте також:  В Україні школярів, які влаштовують булінг, поставлять на облік поліції

Глава поліції закликав директорів шкіл встановлювати камери відеоспостереження: “Там, де є постійне спостереження і контроль, нам простіше реагувати на такі виклики”.

Зверніть увагу! За фейкове повідомлення про замінування загрожує кримінальна відповідальність – від 2 до 6 років ув’язнення. Якщо ж такі дії призвели до тяжких наслідків, або ж їх вчинили повторно, то у в’язницю порушника відправлять вже на 4 – 8 років.
Масові “замінування” 12 січня
Зранку 12 січня поліцейські отримали анонімне повідомлення про замінування всіх шкіл у Черкасах. Через це навчання відбувалося дистанційно. До речі, текст “мінувальники” був написаний з великою кількістю помилок.
Анонімний лист надійшов й одеським правоохоронцям. Фахівцям довелося перевіряти усі торгові центри міста. Згодом в Одесі “замінували” й головну ялинку.
Схожі повідомлення отримали й у Львові, Дніпрі та Києві. Там зловмисники “мінували” школи, аеропорти й метро.

Чтайте також:  У столиці проводяться масово мітинги правозахисного руху Прав Людини на чолі з Ольгою Яремійчук. Відео