Для таксистів в Україні можуть запровадити обов’язкові РРО

Таксистів в Україні мають намір вивести з тіньового сектора, де зараз перебуває 96% цього ринку. Для цього запропонували зобов’язати водіїв “авто на виклик” масово встановити на свої смартфтони та планшети програмні РРО.

Водіїв таксі можуть зобов'язати видавати чеки

Відповідний законопроєкт буде внесено до Верховної Ради вже наприкінці січня-2022 року. Про це заявив нардеп від “Слуги народу”, голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю “Українським новинам”.

“Думаю, ми побачимо його вже у січні. Я досить жорстко вимагаю, щоби він з’явився”, – сказав депутат. За його словами, наразі документ проходить процес узгодження у профільному Міністерстві інфраструктури.

Йдеться про те, щоб зобов’язати таксистів встановити програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО) – такі системи можуть працювати на смартфонах та планшетах. Як зазначав Гетманцев раніше, у такому разі буде не важливо, працює водій як самозайнята особа або ж надає послуги через службу таксі.

Чтайте також:  Йшов на таран: у Польщі 5 поліцейських автівок зупиняли нетверезого українця

“Нам принципово, щоб, з одного боку, реєстрація таксиста та облік його діяльності були простими (наприклад, через портал Дія), і щоб усе відбувалося “у білу”, – пояснював Гетманцев.

Наразі Офіс ефективного регулювання BRDО оцінює щорічний обіг ринку таксі в Україні в 40 млн грн. Але на “білу” частину припадає лише 1 млрд гривень, тобто 4%. Інші 96% ринку ховаються в тіні.

Це великою мірою відбувається через масовий переход водіїв та пасажирів на агрератори для виклику авто (на кшталт Uklon, Uber тощо). Такі перевезення, згідно із законом, не вважаються послугами таксі. Відповідно це відкриває можливості для ухилення від податків.

Крім того, пасажири таких машин ніяк не захищені державою у разі порушення їхніх прав. Безпека таких перевезень також не регулюється.

При цьому фіскалізація для інших сфер, за словами Гетманцева, поки що не планується. Натомість законодавці планують зосередитися на налагодженні роботи митної та податкової служб.

Чтайте також:  У Варшаві вулицями розкидали гроші: люди кинулись збирати купюри, але їм не пощастило

“Ми прийняли закони про запровадження РРО (“касових апаратів” для ФОПів. – Ред.), антиофшорний закон, податок на Google, реформу податкової відповідальності в №1210, податковий закон №5600… Ми повинні поставити точку чи точку з комою на кілька років”, – вважає Гетманцев.