Як отримати в Польщі 12 тисяч злотих допомоги для дітей: нові умови державних програм

Населення Польщі невпинно старіє. Відтак, держава намагається підтримувати молоді сім’ї фінансово.


Так, з нового року у Польщі набув чинності підписаний президентом країни Анджеєм Дудою проєкт Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (“Сімейний капітал опікунчий”). Згідно з ним, родини з двома і більше дітьми, зокрема всиновленими, можуть претендувати на грошову підтримку від держави.

Детальніше про Rodzinny Kapitał Opiekuńczy
Держава буде виплачувати 12 000 злотих за кожну другу і наступну дитину, яку народили в сім’ї чи прийняли у неї. Кошти нараховуватимуться з 12 до 36 місяців життя дитини, а виплачуватимуться поетапно: 1 000 злотих на місяць протягом року або по 500 злотих на місяць впродовж двох років.

Подати заявку в ZUS (заклад соціального страхування) на участь в програмі можуть всі родини незалежно від рівня їхніх доходів. Зараз це можна зробити лише в електронній формі. Також батьки мають право самостійно вирішувати, на що витрачати отримані кошти.

Чтайте також:  Керівник фармкомпанії Moderna став мільярдером, коли зайнявся вакциною від коронавірусу

Якщо сім’я виховує лише одну дитину до 3 років, тоді претендувати на 12 000 вона не може. Проте, у таких випадках держава скоро пропонуватиме іншу допомогу. З 1 квітня 2022 року стане можливим співфінансування перебування малюка в яслах. Щомісячна сума становитиме 400 злотих. При цьому кошти одразу будуть перераховані на рахунок дошкільного закладу, а не видані батькам.

Важливо! Сім’ї, які отримують допомогу згідно з Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, мають право паралельно одержувати виплати від інших державних програм – “Добрий старт 300+” (щомісячні виплати у розмірі 300 злотих, розповсюджуються на дітей до 20 років чи дітей з інвалідністю до 24 років, які навчаються в початковій, середній школі, гімназії чи поліцеальній школі) чи “Родина 500 плюс” (щомісячні виплати у сумі 500 злотих, поширюються на кожну другу і наступну дитину або першу, якщо сім’я малозабезпечена).

Чтайте також:  Вчені сумніваються в ефективності російської вакцини, яку РФ поспішила зареєструвати першою в світі