Яку зброю Британія дала Україні? Версії британської преси

Велика Британія заявила про початок постачання Україні легких протитанкових озброєнь для захисту від можливого вторгнення. Про це британському парламенту сказав міністр оборони Бен Воллес.

Перші системи вже доставили 17 січня, і невелика кількість британських військових проведе для українських колег нетривале навчання. Кількість і тип зброї міністр не зазначив.

“Це не стратегічні озброєння і вони не становлять загрози для Росії. Вони для самооборони”, – заявив Воллес. Він запросив російського міністра оборони Сергія Шойгу відвідати Лондон для обговорення ситуації.

У міністерстві оборони України не коментують, яку саме зброю отримали.

Але, як пише The Guardian, найімовірніше йдеться про портативну легку протитанкову зброю нового покоління з радіусом дії кілька сотень метрів.

Вона має схожі можливості з американськими системами Javelin, але не така потужна. Однак “теоретично” здатна вивести танк з ладу ударом зверху.

Чтайте також:  Під Миколаєвом річка набула кривавого коліру і стоїть страшний сморід: відео екокатастрофи

Військовий оглядач Кирило Данильченко вказав, що під такий опис якнайкраще підходить легка шведська протитанкова система NLAW Saab.

За його словами, ключове для розуміння системи – саме удар зверху.

“Це одноразовий гранатомет “вистрілив – забув”. Можливі постріли з будівель та дотів. Калібр 500 мм, пробиття броні за тестами – шведи по Т-72, ефективна відстань до 600 метрів. Атакує броню з верхньої напівсфери, йде на метр вище цілі”.

Експерт додає, що Британія може мати близько 20 тисяч таких систем.

ВВС намагається дізнатись у військових відомств України та Британії деталі поставок зброї.

Міністерство оборони Британії також опублікувало статтю Воллеса про загрозу з боку Росії. У ній він називає “опудалом” заяви Росії про нібито загрозу з боку НАТО.

Заяви про начебто плани США влаштувати на сході України провокацію з хімічною зброєю зробили, на його думку, це “опудало” лише більшим.

Чтайте також:  Зв'язав, бив і ґвалтував. Чоловік тяжко познущався з жінки

“Очевидно, Кремль прагне, щоб ми всі взялися за це фальшиве звинувачення, замість того, щоб кидати виклик справжньому порядку денному президента Російської Федерації”, – йдеться в статті. У ній Воллес спростовує російські твердження про нібито загрози з боку НАТО та критикує минулорічну статтю Володимира Путіна.