Стало відомо, хто “мінував” школи на Черкащині (відео)

У навчальних закладах вибухонебезпечних чи підозрілих предметів не виявили

Школяр назвав лише номери “замінованих” шкіл, але не пояснив, у яких саме містах вони знаходяться / Колаж “Сьогодні”
Дев’ятикласник “замінував” школи у різних містах України. Хлопець пояснив, що зробив це заради жарту, щоб їхня школа перейшла на дистанційне навчання. Наразі поліцейські ведуть з хлопцем та його батьками роз’яснювальні бесіди.

Про це повідомляє поліція Черкаської області.

Як усе було
До поліції зателефонував невідомий і повідомив, що дві школи заміновано. Заявник назвав лише номери навчальних закладів, але не пояснив, у яких саме містах вони знаходяться, і швидко кинув слухавку.

Правоохоронці встановили, що школи з такими номерами є у Черкасах та Смілі. До навчальних закладів негайно виїхали слідчо-оперативні групи, вибухотехніки та кінологи. Поліцейські евакуювали учнів та персонал. Провели ретельний огляд приміщень та прилеглих територій.

Чтайте також:  Зеленський – "убивця"! ДТП в Києві стала наслідком цинічної гри влади

На місці вибухонебезпечних чи підозрілих предметів не виявили.

Вирішив пожартувати
Працівники карного розшуку встановили, що про хибне замінування чотирьох шкіл повідомив учень 9-го класу Смілянської школи.

Хлопець пояснив, що жартома зателефонував до поліції, щоб їхню школу перевели на дистанційне навчання. Зараз із неповнолітнім та його опікунами проводять роз’яснювальну роботу.

Що кажуть у поліції
Відомості за цим фактом було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення або пошкодження об’єктів власності) Кримінального кодексу України.

Масові “мінування” в Україні
В Україні відбулася низка хибних мінувань – черговий етап гібридної війни проти нашої країни. Жертвами “мінерів” останнім часом стали тисячі людей, евакуйованих із вокзалів, аеропортів та ТРЦ.

На думку психолога, у великих містах “мінерам” “цікавіше” влаштовувати подібне через велике скупчення людей і можливий резонанс. У таких “мінерів” є можливість посіяти паніку серед великої кількості людей, що може сприяти появі некерованої, небезпечної для самих людей юрби, що біжить, де можливе виникнення тисняви і небезпечних для життя реакцій (можна впасти, щось випустити, придушити себе шарфом, що розвівається).

Чтайте також:  Без штампу про депортацію: як не потрапити в біду за кордоном